Рішення №439552

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

          

07.02.07 р.                               № 8/3-63                                                                                                                                                                 

за позовом Селидівського міжрайонного прокурора, м.Селидове в інтересах держави в

особі Міністерства вугільної промисловості України, м.Київ, Державного

відкритого акціонерного товариства „Вузол виробничо-технологічного

зв’язку”, м.Селидове


до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю „Полюс і К”, смт.Курахівка


про розірвання договору та стягнення 38 516 грн. 66 коп.


Суддя Ємельянов А.С.


Представники:

від позивача:

від відповідача:

В засіданні брали участь:


Селидівський міжрайонний прокурор, м.Селидове в інтересах держави в особі Міністерства вугільної промисловості України, м.Київ, Державного відкритого акціонерного товариства „Вузол виробничо-технологічного зв’язку”, м.Селидове, звернувся до господарського суду Донецької області з позовом до відповідача, Товариства з обмеженою відповідальністю „Полюс і К”, смт.Курахівка про розірвання договору та стягнення 38 516 грн. 66 коп.


Розглянувши матеріали позовної заяви та доданих до неї документів, судом встановлено наступне:


За приписом п.2 ст.57 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви повинно бути надано докази, що підтверджують направлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.


Належним доказом надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів є бланк опису вкладення, який згідно ч.2 п.78 “Правил надання послуг поштового зв’язку” (далі «Правила») заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник об’єкта поштового зв’язку перевіряє відповідність вкладення опису, розписується на обох примірниках і проставляє відбиток календарного штемпеля.

Згідно з п.38 Правил судові справи та заяви, скарги на адресу юридичних осіб пересилаються “у листах з оголошеною цінністю”. Відповідно до п. 70 Правил, на листах з оголошеною цінністю з описом, у верхній частині листа зазначається “Лист з оголошеною цінністю ____ грн. З описом”.

Із наведених норм вбачається, що належним доказом надіслання відповідачу копії позовної заяви та додатків до неї може бути лише бланк опису вкладення, завірений відповідним відділенням зв’язку.


Крім того, як документ, що підтверджує направлення позовної заяви відповідачу, судом може бути прийнятий до уваги касовий чек про сплату поштових послуг, в якому відображається адреса та назва особи, якій кореспонденція направляється.


За висновками суду, прокурором всупереч вимогам п.2 ст.57 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви не надано будь-яких доказів надсилання сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів.


Враховуючи викладене, позовна заява та додані до неї документи підлягають поверненню без розгляду.


За таких обставин, керуючись п.6 ст.63 Господарського процесуального кодексу України, суд,-

УХВАЛИВ:


Повернути позовну заяву та додані до неї документи Селидівському міжрайонному прокурору, м.Селидове без розгляду.Суддя Ємельянов А.С.