Рішення №440625


ГОСПОДАРСЬКИЙ
СУД
Луганської області

91016, м.Луганськ
пл.Героїв ВВВ 3а
тел.55-17-32


ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ
СУД
Луганской области

91016, г.Луганск
пл.Героев ВОВ 3а
тел.55-17-32


П О С Т А Н О В А

Іменем України


06.02.07                                                                                 Справа № 6/740пн-ад.

Суддя Василенко Т.А., розглянувши матеріали справи за позовом

Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку, м. Сєвєродонецьк Луганської області

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Корона», м. Сєвєродонецьк

Луганської області

про припинення юридичної особи

в присутності представників сторін:

від позивача –не прибув (явка обов’язкова),

від відповідача –не прибув (явка обов’язкова).в с т а н о в и в :


Суть спору: позивачем заявлено вимогу про припинення юридичної особи відповідача.


Згідно п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, який набрав законної сили з 1 вересня 2005 року, до початку діяльності окружного адміністративного суду адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України, вирішуються відповідним господарським судом за правилами Кодексу адміністративного судочинства України. При цьому підсудність таких справ визначається Господарським процесуальним кодексом України.


На підставі викладеного, та з урахуванням рекомендацій Верховного суду України, провадження у даній справі здійснюється за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідач відзив на позовну заяву не надав. В судові засідання не з’явився, про причини неприбуття не повідомив, у зв’язку з чим справа розглядається у порядку ст. 128 ч.4 КАС України за відсутністю відповідача.

Окрім цього, статтею 40 КАСУ визначено, що особи, які беруть участь у справі, зобов’язані під час провадження у справі повідомляти суд про зміну місця проживання (перебування, знаходження), роботи, служби. У разі неповідомлення про зміну адреси повістка надсилається їм за останньою адресою і вважається врученою.

Як свідчать матеріали справи та довідка Головного управління статистики № 13-48/132 від 10.01.07, належною адресою відповідача є –м. Сєвєродонецьк, вул. Енергетиків, 37. Оскільки відповідач не надав до суду будь –які відомості про зміну адреси, усі процесуальні документи останньому спрямовувалися саме за вказаною адресою.


Дослідивши матеріали справи, додатково надані документи, суд прийшов до наступного.

Позивач звернувся з позовом про припинення юридичної особи –Товариства з обмеженою відповідальністю «Корона», зареєстрованого 04.11.94 на підставі рішення комісії з реєстрації СПД № 41.

У підставу заявленого позову покладено неподання відповідачем протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Відповідно до п.2 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування»платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов’язкових платежів).

Згідно з п.2 ст.38 Закону України від 15.05.03 № 755-ІУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців»підставою для постановлення судового рішення про припинення юридичної особи є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій , документів фінансової звітності відповідно до закону.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неподання відповідачем згідно з законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності органам податкової служби у встановлений законом строк, так відповідач податкові декларації та документи фінансової звітності до органів податкової служби останній раз надавалися 21.10.02.

Висновком Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Луганській області від 05.12.06 підтверджено, що податкові декларації та документи фінансової звітності до органів податкової служби останній раз надавались 21.10.02., що, у зв’язку з чим, позов підлягає задоволенню.


Відповідно до ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються у встановленому порядку.

Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, в якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом п"ятиденного строку.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 51, 87, 94, 98, 112, 128, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд


п о с т а н о в и в:


1.          Позов задовольнити.


2. Припинити підприємницьку діяльність юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю «Корона», м. Сєвєродонецьк Луганської області, вул. Енергетиків, 37, код 21814853, п/р № 26009000089001; № 26009000645401; в філії ВАТ КБ “Надра” в м. Сєвєродонецьку, МФО 304397, зареєстрованого 04.11.94 на підставі рішення комісії з реєстрації СПД № 41.


3 . Дане рішення надіслати: позивачу, відповідачу, Державному реєстратору Сєвєродонецької міської ради.


Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.

Постанову складено у повному обсязі та підписано 08.02.2007 у відповідності до вимог ст. 167 КАС України.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Т.А. Василенко

Спеціаліст 1 категорії Т.В. Шкуть