Рішення №440636


ГОСПОДАРСЬКИЙ
СУД
Луганської області

91016, м.Луганськ
пл.Героїв ВВВ 3а
тел.55-17-32


ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ
СУД
Луганской области

91016, г.Луганск
пл.Героев ВОВ 3а
тел.55-17-32


УХВАЛА


26.01.07                                                                                 Справа № 6/759ад.

Суддя Василенко Т.А., розглянувши матеріали за позовом

Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області, м. Сєвєродонецьк Луганської області

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Штандарт», м. Сєвєродонецьк

Луганської області

про стягнення 553 грн. 72 коп.


в с т а н о в и в :


Позивач звернувся до суду з позовом № 11022/06-11 від 20.12.06 про стягнення заборгованості по страхових внесках на загальнообов’язкове державного пенсійне страхування України у сумі 553 грн. 72 коп.


Відповідачем до господарського суду Луганської області надано відзив на позовну заяву № б/н від 23.01.07, за яким відповідач визнає позовні вимоги в повному обсязі та просить суд розглянути справу без його участі.

Дослідивши матеріали справи суд прийшов до наступного.

Засади і механізми системи функціонування загальнообов‘язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел визначає Закон України від 09.07.2003 № 1058-ІУ “Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування” (далі –Закон).

          Відповідно до п.6 ч.2 ст.17 Закону страхувальники (роботодавці) зобов‘язані нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

          Порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України встановлений однойменною Інструкцією, затвердженою Постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 231-1 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 № 64/8663 (далі –Інструкція).

          Розміри страхових внесків на загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування встановлюються відповідно до Закону України “Про збір на обов‘язкове державне Пенсійне страхування” (п.4 Інструкції).

          З матеріалів справи вбачається, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Штандарт», зареєстроване як юридична особа.

Матеріалами справи підтверджена наявність у відповідача заборгованості по несплаті внесків у сумі 553 грн. 72 коп.

Водночас відповідач відзивом на позовну заяву позовні вимоги визнав повністю.

Судом, встановлено, що дії відповідача у справі не суперечать законодавству та не порушують прав і охоронюваних законом інтересів інших осіб.

При вирішенні спору господарським судом Луганської області виявлені недоліки в діяльності підприємства відповідача, а саме: доведення безспірних вимог позивача до їх розгляду в суді.

Постановою по справі № 6/759ад від 26.01.07 на користь позивача стягнуто недоїмку по сплаті внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у сумі 553 грн. 72 коп.

Вказані факти свідчать про незадовільний стан позовної роботи на підприємстві відповідача та невиконання його працівниками норм чинного законодавства, що привело до доведення безспірних вимог позивача до їх розгляду в господарському суді та додатковим витратам по сплаті держмита, витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.


Керуючись ст. 166 Кодексу адміністративного судочинства України, суд


                                                            у х в а л и в :


1. Окрему ухвалу надіслати керівникові Товариства з обмеженою відповідальністю «Штандарт».


2. Зобов’язати керівника Товариства з обмеженою відповідальністю «Штандарт»:

- розглянути окрему ухвалу та прийняти відповідні заходи щодо усунення випадків доведення безспірних вимог заявника до розгляду в господарському суді, належного ведення позовної роботи на підприємстві.


3. Про вжиті заходи повідомити господарський суд Луганської області.

Суддя                                                              Т.А.Василенко

Спеціаліст 1 категорії Т.В. Шкуть