Рішення №443131

РІШЕННЯ   . ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

/заочне/

Справа №2-3139/06 №2-342/07

22.01.2007р.  Ленінський  районний суд м. Кіровограда в складі: головуючого: - Яковлева О.В., при  секретарі: - Монзуль К.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді цивільну справу за позовом Житлово-експлуатаційної контори №12 до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по житлово-комунальним послугам,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з вимогою про стягнення з ОСОБА_1, який проживає АДРЕСА_1, заборгованості по житлово-комунальним послугам. Вказав, що відповідач користується комунальними послугами, які надає позивач, і як основний квартиронаймач повинен щомісячно сплачувати за обслуговування будинку та прибудинкової території. Однак, відповідач не виконує своїх зобов'язань і заборгованість, за період з вересня 2003р. по 01.09.2006року, складає 477.10гривень.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з'явився про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.

Суд визнав за можливе розглянути справу у відсутності відповідача за наявними матеріалами справи та ухвалив розглядати справу заочно, про що у судовому засіданні представник позивача не заперечував.

Заслухавши пояснення та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає  частковому задоволенню.

Стаття 526ЦК України зобов'язання повинні виконуватись належним чином і в установлений строк відповідно до вказівок закону, договору.

Згідно ст. ст. 66,68 ЖК України квартиронаймач зобов'язаний своєчасно розраховуватися за комунальні послуги у визначені законом строки.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 проживає: АДРЕСА_1. Між ЖЕК №12 і ОСОБА_1, як основним квартиронаймачем письмовий договір про надання комунальних послуг щодо обслуговування будинку та прибудинкової території не укладався. Однак враховуючи те, що відповідач користується послугами підприємства і до вересня 2003року сплачував за надані послуги, а підприємство добросовісно виконувало взяті на себе зобов'язання по наданню вказаних послуг, суд виходячи з загальних положень договору надання послуг вважає, що між сторонами фактично склались договірні відносини. Тому, відповідач повинен вносити щомісячно квартплату, згідно діючих тарифів. Взяті обов'язки відповідач не виконує і заборгованість по квартплаті, в період з вересня 2003р. по 01.09.2006року, складає 58.80гривень, що підтверджується витягом з особового рахунку від 7.11.2006року. Остаточна сума, що підлягає сплаті визначена з урахуванням платежів відповідача за останні три роки і є фактичною заборгованістю. Стягнення боргу, що утворився до 01.09.2003року, у сумі 363.01 гривні задоволенню не підлягає, оскільки минув термін позовної давності.

Керуючись ст.526 ЦК України, ст. ст. 66,68 ЖК України, ст. ст. 209, 213 - 215 ЦПК України, суд,-

ВИРІШИВ : Позов   Житлово-експлуатаційної контори   №12 до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по житлово-комунальним послугам задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Житлово-експлуатаційної контори №12 заборгованість по житлово-комунальним послугам, у сумі 58.80гривень та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, у сумі 30гривень.

В інших вимогах відмовити.                                                                                                       :

Судовий збір, у сумі 51 гривні покласти на ОСОБА_1, стягнувши на користь держави.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача протягом 10 днів з дня отримання його копії. Форма і зміст заяви про перегляд заочного рішення повинні відповідати ст. 229 ЦПК України.

Рішення може бути оскаржена до апеляційного суду Кіровоградської області, через Ленінський районний суд м. Кіровограда. Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя

О.В. Яковлев.