Рішення №445276


ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua

_________________________________________________________________________________________________

І м е н е м У к р а ї н и

РІШЕННЯ


13 лютого 2007 р.           Справа 8/37-07


за позовом:Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Агрокомплекс - 98" (с. Веприн , Радомишльський район, Житомирської області , 12212)

до:Приватного підприємства "ЄЛЄНА і К" (вул. Пирогова, 31, м. Вінниця , 21000)

про стягнення 8 915,52 грн.Головуючий суддя Мельник І.Ю.

При секретарі судового засідання Гнилюк О.В.

Представники

          позивача : Анхімов О.В.. за дорученням

          відповідача : не з'явився


ВСТАНОВИВ :


Заявлено позов про стягнення з відповідача 8915,52 грн. штрафу за не виконання біржового контракту.

В судове засідання відповідач не з'явився, вимоги ухвали суду від 13.12.06 р. не виконав. Причини неявки суду не відомі . Ухвала суду від 13.12.06 р. надіслана відповідачу рекомендованим листом в суд підприємством зв’язку не повернута , що розцінюється судом як вручення її відповідачу і тим самим повідомлення його належним чином про час та місце розгляду судом справи за його участю. За таких обставин суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для реалізації відповідачем права судового захисту своїх прав і інтересів , але відповідач відмовився і не скористався цим правом. Таким чином суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами відповідно до положень ст. 75 ГПК України .

Представник позивача в судовому засіданні підтримав свої позовні вимоги посилаючись на матеріали додані до позовної заяви.

Представником позивача подано клопотання про незастосування технічної фіксації судового процесу (звукозапису) , яке підлягає задоволенню як таке , що не суперечить вимогам ч. 7 ст. 81 -1 ГПК України.

Розглянувши матеріали справи , давши їм правову оцінку , заслухавши представника позивача, який позовні вимоги підтримує, судом встановлено , що позивачем не доведено , а в договорі - біржовому контракті № 07-06 від 19.09.06 року не передбачено терміну проведення розрахунків відповідачем (покупцем по контракту № 07-06 від 19.09.06 року ) за придбану по контракту продукцію , що є порушенням суттєвих умов договору.

Відповідно до ст. 11 ЦК України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є:1) договори та інші правочини.

Відповідно до ст. 530 ЦК України передбачено , що якщо у зобов’язанні встановлено строк (термін ) його виконанні , то воно підлягає виконанню у цей строк (термін), а якщо не встановлений строк , кредитор має право вимагати його в будь - який час.

По цим вищезазначеним і фактичним обставинам суд не може задовільнити заявлені до стягнення позовні вимоги позивача про стягнення 8915,52 грн. штрафу за не виконання біржового контракту ,оскільки вина відповідача в не проведенні розрахунків по укладеному контракту відсутня , так як сторони не передбачили терміну проведення ним розрахунків по контракту.

На підставі вищевикладених і фактичних обставин , в позові позивачу судом необхідно відмовити в повній сумі з віднесенням судових витрат по позову за рахунок позивача на підставі ст. 49 ГПК України.

Керуючись ст. ст. 11,530 і 625ЦК України , ст. ст. 44, 49, 75, ст. 82 ,115 та 116 Господарського процесуального кодексу України , -

          

ВИРІШИВ :


В позові відмовити.


Суддя Мельник І.Ю.Повний текст рішення суду оформлено і підписано відповідно до вимог ст.85ГПК України