Рішення №445308


ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31, http://vn.arbitr.gov.ua

_________________________________________________________________________________________________


УХВАЛА

12 лютого 2007 р. Справа № 11/46-07


за позовом дочірнього підприємства "Житлово-експлуатаційна контора № 26"

виробничо комерційної фірми "Будмашпром", м. Вінниця

до Державної інспекції з контролю за цінами у Вінницькій області,

м. Вінниця

про визнання рішення протиправним.

Суддя В. Матвійчук

при секретарі судового засідання Т. Поліщук, за участю представників:

від позивача М. Колошко, Л. Майданова за довіреностями;

від відповідача Н. Гуменна, О. Климентьєва за довіреностями.


ВСТАНОВИВ:

Заявлено позов про визнання протиправним рішення Державної інспекції з контролю за цінами у Вінницькій області від 13.06.2006р. № ІЦ-02-12/61 та його скасування.

Позов мотивовано тим, що рішення від 13.06.2006р. № ІЦ-02-12/61 про застосування еокномічних санкцій прийнято на підставі акту перевірки, яким встановлено необгрунтоване завищення позивачем плати за холодну воду та водовідведення за період з червня 2005 року по квітень 2006 року.

Позивач вказує, що відповідно до ст. 14 Закону України "Про ціни та ціноутворення" та п. 1.4. Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових санкцій органами державного контролю за цінами, підставою для затсосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін є одержання суб"єктами господарювання необгрунтованої виручки в результаті порушення ними чинного, в періоді, що перевіряється, порядку встановлення та застосування цін і тарифів, які регулюються уповноваженими органами відповідно до вимог законодавства.

Відповідно до договорів укладених між ВОКВП ВКГ "Вінницяводоканал" та позивачем, останній виконує посередницькі функції між постачальниом послуг - "Вінницяводоканал" та споживачами - власниками будинків та квартир. Споживачі в свою чергу, за отримані послуги сплачують кошти в касах прийому комунальних платежів банківської мережі, яка надсилає ці кошти постачальнику послуг - "Вінницяводоканал". Таким чином, позивач вказує, що ним безпосередньо не встановлюються тарифи на водопостачання та водовідведення, а отже рішення про застосування до нього економічних санкцій є протиправним.

При розгляді справи 12.02.2007р. представник відповідача підтвердив той факт, що кошти за водопостачання та водовідведення позивачем не отримуються, а перераховуються "Вінницяводоканал".

У відповідності зі ст. 53 Кодексу адміністративного судочинства України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов‘язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з ініціативи суду.

Враховуючи наведене, та те що обставини встановлені при вирішення спору та рішення вданій справі може вплинути на права та обов"язки ВОКВП ВКГ "Вінницяводоканал", суд вважає за доцільне з власної ініціативи залучити ВОКВП ВКГ "Вінницяводоканал" до участі у справі на стороні позивача без самостійних вимог на предмет спору.

За вказаних обставин та керуючись ст.. 50, ст. ст. 53, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -


У Х В А Л И В:

1. Залучити до участі у справі в якості третьої особи на стороні позивача без самостійних вимог на предмет спору ВОКВП ВКГ "Вінницяводоканал".

2. Копію ухвали направити рекомендованим листом ВОКВП ВКГ "Вінницяводоканал": за адресою, м. Вінниця, вул. Київська 173.
           Суддя Матвійчук В.В.