Рішення №445316


ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua

____________________________________________________________________________________________________


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


13 лютого 2007 р. Справа № 9/94-07

Суддя господарського суду Балтак О.О.

при секретарі судового засідання Пилипчак О.І. , розглянувши матеріали справи

за позовом:Прокурора Барського району Вінницької області (23000, вул. Дзержинського,17, м. Бар, Вінницька область) на захист інтересів Фонду загальнообов"язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, Державного центру зайнятості Міністерства праці України як органу уповноваженого державою здійснювати відповідні функції в спірних правовідносинах в особі Барського районного центру зайнятості (23000, вул. Островського, 2/1, м. Бар, Вінницька область)

до:Сільськогосподарського виробничого кооперативу імені Котовського (23015, с. Лука-Барська, Барський район, Вінницька область)

про стягнення 20 545,23 грн.

          

Представники :

прокуратури: Романова Г.О. - представник за посвідченням.

позивача : Кондратюк І.М. - представник за доваіреністю.

відповідача : не з"явився.


Розглянувши справу за позовом Прокурора Барського району на захист інтересів Фонду загальнообов"язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, Державного центру зайнятості Міністерства праці України як органу уповноваженого державою здійснювати відповідні функції в спірних правовідносинах в особі Барського районного центру зайнятості до Сільськогосподарського виробничого кооперативу ім. Котовського про стягнення 20 545,23 грн. заборгованості.


ВСТАНОВИВ :


Заявлено позов про стягнення з відповідача заборгованості в сумі 20 545, 23 грн.

Представник позивача, в судовому засіданні, позовні вимоги підтримав в повному обсязі, з урахуванням їх збільшення ( про що подає заяву), просить позов задовольнити повністю .

Відповідач заперечень на позовну заяву не надав, повноважного представника в судове засідання не направив, хоча про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином - повісткою про виклик до суду, яка вручена відповідачу під розписку, про що свідчить підпис посадової особи СВК ім. "Котовського ", тому суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів. Відповідно до п. 8 ст. 35 КАС України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

Судом отримано заяву № 15 від 12.02.07р. від відповідача з проханням розглянути справу за його відсутності.

Отже суд вважає за таких обставин за можливе розглянути справу без участі представника відповідача відповідно до положень ст. 128 КАС України.

Заслухавши пояснення представників прокуратури та позивача, повністю та об"єктивно дослідивши матеріали справи, судом вирішено задовольнити позов з огляду на наступне.

За результатами проведеної позивачем перевірки встановлено, що сільськогосподарський виробничий кооператив має прострочену заборгованість по сплаті страхових внесків на суму 25567,79 грн., в тому числі 20545,23 грн. недоїмки про що складено акт № 3 від 06.02.07р.

Таким чином, як встановлено матеріалами справи, зокрема обопільно підписаним актом звірки взаєморозрахунків станом на 12.02.2007 р., заборгованість відповідача перед позивачем становить 28681,78 грн. грн, 21689,29 грн. недоїмка та пеня в сумі 6992,49 грн., яка нарахована відповідно до Інструкції "Про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття", затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 р. № 339.

В період з дня подачі розрахункової відомості 19 жовтня 2006 року до сьогоднішнього дня платник внесків - відповідач не здійснював платежів позивачу.

Законом України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” від 02.03.2000 р. визначено порядок сплати страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, який є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією, який бере на себе зобов’язання щодо збору страхових внесків.

Відповідно до частини 2 ст. 35 Закону України ”Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” суб’єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності зобов’язані своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за найманих працівників у порядку і розмірах, передбачених Законом . За несвоєчасну або неповну сплату внесків суб’єкт підприємницької діяльності несе відповідальність у вигляді штрафу або пені.

Непогашення боргу перед Фондом порушує чинне законодавство України, не дає змоги здійснювати в повному обсязі завдання в сфері соціальної політики, працевлаштування громадян, сприяє затримкам з виплати соціальної допомоги у зв’язку з безробіттям , що порушує інтереси Держави.

Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.

Враховуючи, що відповідач доказів в спростування позовних вимог не надав, та в зв’язку із несплатою заборгованості в добровільному порядку, суд дійшов висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а отже підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.12,17,34,35,38 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття"

ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, -


ПОСТАНОВИВ :


1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з сільськогосподарського виробничого кооперативу ім. "Котовського", (23015, с. Лука - Барська, Барський район, Вінницька область, р/р 2600413203 в ВОД АППБ "Аваль" м. Вінниця МФО 302247, код 32289235 на користь Фонду загальнообов"язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, Державного центру зайнятості Міністерства праці України як органу уповноваженого державою здійснювати відповідні функції в спірних правовідносинах в особі Барського районного центру зайнятості, 23000, м. Бар, вул. Островського 2/1, р/р 37176301900011 в УДК у Вінницькій області, МФО 802015, ідент. код - 20088801) - 28681,78 грн. заборгованості.

3. Постанову направити сторонам.

4. Видати виконавчий лист після надходження заяви про його видачу.


Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.


Постанова складена в повному обсязі -13.02.07р.Суддя Балтак О.О.