Рішення №447144

Справа № 2-33/07

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

15 січня 2007 року                                     Деснянський районний суд м. Чернігова

у складі судді Бечко Є.М. при секретарі Шамаріній Т.В., за участю прокурора Юзвак Л.Б. позивачки, відповідачки ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чернігові цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до КП ЖКГ ЖЕК-10. Чернігівської міської Ради, Чернігівської районної державної адміністрації. ОСОБА_1 про визнання права на проживання, вселення, визнання незаконним рішення, розірвання договору житлового найму, виселення, укладення договору житлового найму,

встановив:

В січні 2004 року ОСОБА_2 звернулась до суду та, уточнивши і доповнивши позовні вимоги, просить поновити і визнати за нею право на користування квартирою АДРЕСА_1, визнати незаконними всі рішення ВАТ "Чернігівське райагрохім" щодо передачі даної квартири іншим особам, вселити її у вказану квартиру, зобов'язати КП ЖКГ ЖЕК-10 розірвати з ОСОБА_1, а укласти з нею договір житлового найму, виселити ОСОБА_1 з квартири АДРЕСА_1.

Позовні вимоги обґрунтувала тим, що вона разом з неповнолітньою дитиною була прописана і проживала в квартирі АДРЕСА_2, однак у лютому 2002 року, без її відома була виписана з вказаної квартири на підставі рішення Деснянського районного суду від 14.11.2001 року, яке в подальшому було скасоване. Також ухвалою Деснянського райсуду м. Чернігова від 03.03.2004 року було закрите провадження у справі за позовом ВАТ "Чернігівське райагрохім" до неї про виселення.

В судовому засіданні позивачка та прокурор підтримали позов.

Відповідачка ОСОБА_1 в судовому засіданні позов не визнала.

Представники КП ЖКГ ЖЕК-10, Чернігівської міської Ради, Чернігівської районної державної адміністрації в судове засідання не з'явились, про час і місце розгляду сповіщені належно, про відкладення розгляду .не звертались.

Суд вважає за можливе розглянути справу у їх відсутність за наявними у справі матеріалами.

Заслухавши пояснення сторін та думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного:

В 1994 році чоловік позивачки ОСОБА_3 отримав житло в гуртожтку за адресою АДРЕСА_3

В листопаді 2000 року позивачка була прописана в квартиру АДРЕСА_2, де і проживала з членами сім'ї.

В лютому 2002 року вона була виписана з вказаної квартири на підставі рішення Деснянського районного суду від 14.11.2001 року, яке в подальшому було скасоване.

Ухвалою Деснянського райсуду м. Чернігова від 03.03.2004 року за відмовою позивача від позову було закрите провадження у справі за позовом ВАТ "Чернігівське райагрохім" до ОСОБА_3, ОСОБА_2 про виселення.

Відповідно до ст. 14 ЦПК України судові рішення, що набрали законної сили, обов'язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування... і підлягають виконанню.

Правомірність вселення, право на користування позивачкою квартирою АДРЕСА_2 ніким не оспорюється.

За вказаних обставин право на користування позивачкою вказаною квартирою підлягає поновленню.

Однак, після виселення позивачки з квартири АДРЕСА_2 та переобладнання будинку, в зв'язку з чим приміщення квартири АДРЕСА_2 пернумероване у кв.АДРЕСА_1, спільним рішенням правління та профкому ВАТ "Чернігівське райагрохім" від 25.03.2002 року квартира АДРЕСА_1 надана у користування ОСОБА_1 в зв'язку з виселенням сім'ї ОСОБА_2

За таких обставин спільне рішення правління та профкому ВАТ "Чернігівське райагрохім" від 25.03.2002 року належить скасувати, визнати за ОСОБА_2 право на користування квартирою №АДРЕСА_1, а також вселити її до вказаної квартири. Крім того, вказане рішення слід скасувати ще йз тих підстав, що на момент його винесення приміщення квартир будинку ІНФОРМАЦІЯ_1 вважалися службовими відповідно до розпорядження представника Президента України № 389 від 30.11.1993 року, а згідно п.6 ч.1 ст.86 ЖК України обмін жилими приміщеннями не допускається, якщо жиле приміщення є службовим або знаходиться у гуртожитку.

Наряду з тим вимога позивача про скасування всіх рішень ВАТ "Чернігівське райагрохім" щодо передачі даної квартири іншим особам судом не може бути здійснене, оскільки позивачем не надано суду доказів про наявність інших рішень з цього питання, в зв'язку з чим позовні вимоги підлягають   частковому задоволенню.

Розпорядженням Чернігівської райдержадміністраці НОМЕР_1 виключені з числа службових та переведені до відомчого житлового фонду квартири 1-20/7 в будинку ІНФОРМАЦІЯ_1 із закріпленням проживаючих у них громадян.

Рішенням виконкому Чернігівської міськради НОМЕР_2 будинок ІНФОРМАЦІЯ_1 переданий у комунальну власність територіальної громади міста Чернігова з закріпленням  за КП ЖКГ ЖЕК-10.

Відповідно до ч.1 ст. 61 ЖК України користування жилими приміщеннями у будинках державного і громадського житлового фонду здійснюється відповідно договору найму жилого приміщення.

У листопаді 2003 року між ОСОБА_1 та КП ЖКГ ЖЕК-10 було укладено договір житлового найму.

При таких обставинах договір найму жилого приміщення-, укладений між ОСОБА_1 та КП ЖКГ ЖЕК-10 належить розірвати, з виселенням її з квартири №АДРЕСА_1 та зобов'язати КП ЖКГ ЖЕК-10 укласти договір найму жилого приміщення з ОСОБА_2

Разом з тим, вселяючи в спірну квартиру ОСОБА_2, виселити ОСОБА_1 без надання іншого жилого приміщення не можна, оскільки відсутні підстави для виселення без надання іншого жилого приміщення, передбачені ст.ст. 116,117, 124 ЖК України.

При цьому, відповідно до ст. 113 ЖК України надаване ОСОБА_1 в зв'язку з її виселенням інше благоустроєне жиле приміщення повинне знаходитись у межах даного населеного пункту і відповідати вимогам ст. 50 ЖК України, складатись з того ж числа кімнат, бути не меншим за розміром, однак у межах норми жилої площі.

Житлова площа квартири АДРЕСА_1 станом на 30.09.2003 року становилаАДРЕСА_1,70 кв.м, загальна 36,30 кв.м, однак, відповідачкою ОСОБА_1 приміщення квартири було переобладнане зі збільшенням жилої площі на 2,5 кв.м та загальної площі на 4,5 кв. м. Рішенням виконкому Деснянської районної ради м. Чернігова НОМЕР_3 затверджено експлуатацію вказаного переобладнання, таким чином двокімнатна квартира №АДРЕСА_1 у будинку ІНФОРМАЦІЯ_1 має 21,20 кв. м жилої площі та 40,80 кв.м загальної площі і саме з таких параметрів квартири належить виходити при  наданні ОСОБА_1 іншого жилого приміщення.

Вирішуючи питання відносно того, за рахунок кого повинне бути надане житло ОСОБА_1, суд приймає до уваги ту обставину, що рішенням виконкому Чернігівської міскради НОМЕР_2 будинок ІНФОРМАЦІЯ_1 переданий у комунальну власність територіальної громади міста Чернігова та що передача здійснена на підставі рішення Чернігівської міської ради дев'ятої сесії XXIV скликання від 30.09.2003 року (а.с. 154 зі зв.) Про передачу до комунальної власності територіальної громади м. Чернігова житлового фонду, яким надано згоду на передачу до комунальної власності територіальної громади житлового фонду підприємств-банкрутів, в т.ч. від ВАТ "Чернігівський райагрохім" - будинку ІНФОРМАЦІЯ_1.

За вказаних обставин, надання іншого рівноцінного житла ОСОБА_1, замість того з якого вона підлягає виселенню, належить зобов'язати здійснити Чернігівську міську раду - відповідача по справі.

В задоволенні вимог до Чернігівської районної державної адміністрації належить відмовити.

Керуючись ст. ст. 10, 14, 60, 209, 212, 213 ЦПК України, ст. ст. 64, 86, 109, 113, 116, 117, 124 ЖК України, суд, -

вирішив:

Позов задовольнити частково.

Визнати за ОСОБА_2 право на проживання у квартирі АДРЕСА_1 будинку ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Чернігові.

Вселити ОСОБА_2 до квартири АДРЕСА_1 будинку ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Чернігові.

Визнати недійсним спільне рішення правління ВАТ "Чернігівське райагрохім" та профспілкового комітету в частині надання ОСОБА_1 квартири АДРЕСА_1 у будинку ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Чернігові та закріплення за нею даної квартири.

Виселити ОСОБА_1 з квартириАДРЕСА_1 будинку ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Чернігові з наданням іншого житла.

Зобов'язати Чернігівську міську раду надати ОСОБА_1 інше житло, рівноцінне квартирі АДРЕСА_1 у будинку ІНФОРМАЦІЯ_1  в м. Чернігові.

Зобов'язати КП ЖКГ ЖЕК-10 розірвати з ОСОБА_1 договір житлового найму квартири АДРЕСА_1 будинку ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Чернігові.

Зобов'язати КП ЖКГ ЖЕК-10 укласти з ОСОБА_2 договір житлового найму квартири АДРЕСА_1 будинку ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Чернігові.

В решті вимог та в задоволенні вимог до Чернігівської районної державної адміністрації відмовити.

Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Чернігівської області.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.