Рішення №448595

Справа  №1П-3/07

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 січня 2007 року Дворічанський районний суд Харківської області у складі: головуючого - судді Рябоконь Є.А., при секретарі - Кучеренко О.І., з участю прокурора -Сивенко М.В., розглянувши в попередньому засіданні в залі суду в сел. Дворічна кримінальну справу, яка надійшла до суду з постановою про закриття відносно

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця і жителя АДРЕСА_1, українця, громадянина України, з неповною-середньою освітою, розлученого, не працюючого, не судимого, -

в зв"язку з закінченням строків давності, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 органом досудового слідства звинувачується в тому, що 22 серпня 1998 року о 12-30 годині, керуючи закріпленим за ним автомобілем ГАЗ-52, державний номер НОМЕР_1, що належить Дворічанському управлінню газового господарства, рухався по сухому, прямому, рівному асфальтованому полотну автошляху по вул. Бульонного в с Жовтневе, Дворічанського району Харківської області зі швидкістю приблизно 45 км год., при цьому порушивши правила безпеки руху і експлуатації транспорту, не проявив уваги і не вибрав безпечну швидкість руху в даних умовах, не врахував дорожню обстановку і не забезпечив безпеку учасників дорожнього руху, не прийняв своєчасних заходів до зниження швидкості та до повної зупинки транспортного засобу, що створило загрозу життю і здоров"ю громадян, чим порушив вимоги п. п. 1.5., 2.3. "б", 12.1, 12.3 Правил дорожнього руху України", в результаті чого напроти АДРЕСА_2, не справився з керуванням автомобілем і здійснив наїзд на малолітнього ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, який вибіг на проїзну частину, якому згідно висновку судово-медичної експертизи № 1256 від 23 лютого 1999 року спричинив такі тілесні ушкодження: ушиблені рани в області обличчя і правої стопи, ссадини в області обличчя, грудної клітки, тулуба, травматичний отік правої голені, косо-поперечний перелом в середній треті обох кісток правої голені, які відносяться до середньої тяжкості тілесним ушкодженням, які викликали тривалий розлад здоров"я.

Дії ОСОБА_1 були кваліфіковані за ст. 215 ч. 1 КК України, в редакції 1960 року, як порушення правил безпеки руху транспорту особою, що керує транспортним засобом, яке потягло за собою спричинення потерпілому легких тілесних ушкоджень.

12 грудня 2006 року дії ОСОБА_1 були перекваліфіковані за ст. 215 ч. 1 КК України (в редакції 1960 року) на ст. 286 ч. 1 КК України ( в редакції 2001 року).

Згідно ст. 12 ч. 2 КК України, злочин, передбачений ч. 1 ст. 286 КК України є злочином невеликої тяжкості.

Згідно ст. 49 ч. 1 п. 2 КК України особа звільняється від кримінальної відповідальності у зв"язку із закінченням строків давності за вчинення злочину невеликої тяжкості, за яке передбачено покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі, якщо від дня вчинення ним злочину минуло 3 роки.

Згідно ст. 49 ч. 2 КК України перебіг давності зупиняється, якщо особа, що вчинила злочин, ухиляється від слідства чи суду.                                                                                                                                     Згідно ст. 49 ч. З КК України перебіг давності переривається, якщо до закінчення зазначених у частинах 1, 2 цієї статті строків особа вчинила новий злочин середньої тяжкості, тяжкий або особливо тяжкий злочин.

ОСОБА_1 ні від слідства, ні від суду не ухилявся, раніше не засуджувався, до кримінальної відповідальності за вчинення інших злочинів не притягувався.

Прокурор не заперечував проти закриття провадження по справі на підставі ст. 11-1 КПК України.

Обвинуваченому роз"яснені наслідки закриття провадження по справі з зазначених підстав.

Виходячи з викладеного, враховуючи, що від дня вчинення ОСОБА_1 злочину пройшло більше 3 років, суд звільняє ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності у зв"язку із закінченням строків давності. Запобіжний захід ОСОБА_1 у вигляді підписки про невиїзд суд скасовує.

Керуючись ст. 49 ч. 1 п. 2 КК України, ст. ст. 11-1,237,244,248 КПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, обвинувачуваного за ст. 286 ч. 1 КК України ( в редакції 2001 року), від кримінальної відповідальності звільнити у зв'язку з закінченням строків давності.

Кримінальну справу провадженням закрити.

Обраний раніше відносно ОСОБА_1 запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд - скасувати.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області через Дворічанський районний суд протягом 15 діб після її проголошення.

Суддя                                                                                               Є.А. Рябоконь