Рішення №449686

Справа № 2о-4 2007 рік.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

19 січня 2007                                 Буринський райсуд Сумської області

в складі:   головуючого судді        - Стеценко B.C.

при секретарі                                       -  Бабкіній А.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Буринь справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин

ВСТАНОВИВ:

Заявник ОСОБА_1 звернувся з заявою про встановлення факту родинних відносин зі своєю матір'ю ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, оскільки в свідоцтві про його народження та в свідоцтві про смерть матері є розбіжності в запису прізвища матері, що впливає на правильність оформлення його спадкових прав.

Заявник заяву повністю підтримав і пояснив, що встановлення даного факту йому потрібно для оформлення спадщини після смерті матері.

Представник заінтересованої особи підтвердив, що померла ОСОБА_2 дійсно була матір'ю ОСОБА_1 і не заперечує проти встановлення факту родинних відносин.

В судовому засіданні встановлено, що мати заявника ОСОБА_2 постійно проживала в ІНФОРМАЦІЯ_2 і померла ІНФОРМАЦІЯ_1. Після її смерті відкрилась спадщина. До складу спадкового майна входить будинок з надвірними будівлями, що розташований в ІНФОРМАЦІЯ_2 та грошовий вклад, що знаходиться в ощадному банку НОМЕР_1 в м. Буринь, що підтверджується поясненням сторін, копією свідоцтва про народження, копією свідоцтва про смерть, довідкою сільської ради. Згідно заповіту посвідченого Червонослобідської сільською радою р.НОМЕР_2, заявник є спадкоємцем на зазначене майно, який своєчасно прийняв спадщину, оскільки в шестимісячний строк з часу відкриття спадщини вступу в оперативне керування і володіння спадковим майном про що свідчить довідка характеристика Ч.Слобідської сільської Ради.

При оформленні спадщини виявилися розбіжності в написанні прізвища матері в деяких актових записах, а саме в свідоцтві про народження заявника та в свідоцтві про смерть матері, що в свою чергу вплине на суму податку при оформленні спадщини, оскільки відповідно до п.13.2.1 ст. 13 Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб" - „ Об'єкти спадщини оподатковуються : - при отриманні спадщини спадкоємцями, що є членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення, - за нульовою ставкою податку до будь - якого об'єкта спадщини тоді як згідно п 13.2.2. ст. 13 цього Закону при отриманні спадщини спадкоємцями, що не є членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення, - за ставкою податку визначеного пунктом 7.2 ст.7 тобто 5% від об'єкта оподаткування."

У свідоцтві про народження заявника його мати записана на прізвище яке вона носила після реєстрації шлюбу -ІНФОРМАЦІЯ_3, що підтверджується копією запису акта про одруження батьків заявника за НОМЕР_3 і відомості про розірвання шлюбу між ними відсутні. У свідоцтві ж про смерть спадкодавця записано

її дівоче прізвище ІНФОРМАЦІЯ_4. Така невідповідність не дає заявникові можливості підтвердити родинні відносини з матір'ю.

Відповідно до п.7 Постанови Пленуму Верховного суду України від 31 березня 1995 року № 5 „ Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення відповідно до норм цивільно процесуального кодексу України, суд вправі розглядати справи про становлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки".

Обставини, що ОСОБА_2 є матір'ю заявника підтверджується частково документами: копіями свідоцтв про народження, актовим записом про одруження, копією свідоцтва про смерть, копіями дипломів. Ці обставини також підтверджують свідки ОСОБА_3 та ОСОБА_4, які пояснили, що достовірно знають, що померла ОСОБА_2 була матір'ю заявника ОСОБА_1 оскільки вона його народила та виховувала.

Приймаючи до уваги вищевикладене суд вважає, що заява доведена і підлягає задоволенню, оскільки в судовому засіданні достовірно встановлений факт родинних відносин.

Керуючись ст.ст, п.1 с 256,209,213- 215 ЦПК України -

ВИРІШИВ:

Заяву задовольнити.

Встановити факт про те, що ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 є матір'ю заявника ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_5.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Сумської області через Буринський районний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Головуючий: