Рішення №451017


ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua

____________________________________________________________________________________________________


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


13 лютого 2007 р. Справа № 14/23-07


Господарський суд Вінницької області у складі: судді Залімського І.Г., при секретарі судового засідання Гриневичі В.С., розглянувши в приміщенні суду з участю представників сторін

позивача - Кондратюк І.М.

відповідача - Гвардіян М.І.

прокурора - Романова Г.О.


справу за позовом Прокурора Барського району Вінницької області (вул. Дзержинського, 17, м. Бар, Вінницька область, 23000) на захист інтересів держави - Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, Державного центру зайнятості Міністерства праці України як органу уповноваженого державою здійснювати відповідні функції в спірних правовідносинах в особі Барського районного центру зайнятості (вул. Островського, 2/1, м. Бар, Вінницька область, 23000) до Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Нива»( с. Митки, Барський район, Вінницька область, 23036, ЄДРПОУ 32090472) про стягнення 7221,61 грн.


ВСТАНОВИВ:


Заявлено позов про стягнення 7221,61 грн. недоїмки по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

Відповідач у судовому засіданні та поясненнях №15 від 07.02.07 позовні вимоги визнав, проте зазначив, що на даний час підприємство не має можливості погасити борг.

Заслухавши прокурора та представників сторін, дослідивши надані докази та матеріали справи, в судовому засіданні встановлено, що станом на 20.10.06 у відповідача утворилась недоїмка зі сплати страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (далі - Фонд) в розмірі 7221,61 грн., що підтверджується розрахунковою відомістю відповідача за 9 місяців 2006 року від 20.10.06.

Статтями 35, 38 Закону України від 2 березня 2000 року N 1533-III (з подальшими змінами і доповненнями) “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” роботодавець як страхувальник зобов'язаний, зокрема, своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески до Фонду, а також пеню, що обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.

Відповідно до ст. ст. 38 вказаного закону роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність реєстрації як платник страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.

Строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених ст. 38, не застосовується.

Доказів погашення боргу або оскарження у встановленому порядку вимог, на день розгляду справи у суді відповідачем не надано.

Разом з тим, посилання позивача на відсутність фінансової можливості погасити заборгованість, судом не беруться до уваги, з огляду на те, що чинним законодавством обов’язок підприємства щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття не ставиться в безпосередню залежність від наявності чи відсутності у нього прибутку.

З урахуванням викладеного, оцінивши надані сторонами докази, суд дійшов висновку, що вимоги позивача обґрунтовані, відповідають обставинам справи та наявним матеріалам, у зв’язку з чим позов підлягає задоволенню відповідно до чинного законодавства та у межах заявлених вимог, в сумі 7221,61 грн.


Керуючись ст.ст.69, 70, 86-98, 159-163, 167, прикінцевими та перехідними положеннями КАС України, -


П О С Т А Н О В И В :


1.          Позов задовольнити.

2.           Стягнути з Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Нива»( с. Митки, Барський район, Вінницька область, 23036, ЄДРПОУ 32090472) 7221,61 грн. (сім тисяч двісті двадцять одна грн. шістдесят одна коп.) недоїмки на користь Фонду загальнообов'язкового страхування на випадок безробіття в особі Барського районного центру зайнятості (вул. Островського, 2/1, м. Бар, Вінницька область, 23000).

3.          Постанову направити сторонам.


Судове рішення набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАСУ після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку

Відповідно до ст.186. КАСУ про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі, яка подається до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.


Постанова складена у повному обсязі

відповідно до ч.3 ст.160 КАС України 16.02.07р.

          


Суддя Залімський І.Г.