Рішення №451857

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області

______________________________________________________________________

10002, м. Житомир, майдан Путятинський,3/65


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


Від "13" лютого 2007 р. Справа № 11/4557


Господарський суд Житомирської області у складі:

Головуючого судді

судді Маріщенко Л.О.

судді

при секретарі Панфьоровій В,В.

за участю представників сторін

від позивача Погорлецький Є.А. дор. від 08.02.07р. №04/

від відповідача не з'явився

Розглянув справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Корольовському районі м.Житомира Житомирської області

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Романів" (м. Житомир)

про стягнення 1453,86 грн.
Позивач звернувся до господарського суду з вимогою про стягнення з відповідача 1453,86 грн. заборгованості.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав в повному обсязі з вимог заявлених у позовній заяві.

Відповідач відзиву на позовну заяву суду не надав, свого представника в засідання не направив, хоча про час і місце розгляду справи належним чином був повідомлений.

Суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача, так як останній був повідомлений належним чином про час і місце судового засідання за відповідною адресою, у зв'язку з чим справа розглядалась за наявними в ній матеріалами відповідно до ст. 128 КАС України.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд,-
ВСТАНОВИВ:


ТОВ "Торговий дім "Романів" (м. Житомир) зареєстроване як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, в управлінні ПФУ в Корольовському районі м. Житомирі Житомирської області за №28043784.

У відповідності до ст.3 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" всі платники сплачують збір на обов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України у порядку, визначеному законодавством України.

Відповідно до ст.14 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.03р. за №1058-ІУ страхувальниками є роботодавці - підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.

Відповідно до п.6 ч.2 ст.17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.03р. за №1058-ІУ нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Отже, ТОВ "Торговий дім "Романів" (м. Житомир) підпадає під категорію страхувальник-работодавець тому в нього виникають відповідні обов'язки, а саме згідно вимог ст.20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.03р. за №1058-ІУ страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий період, не пізніше 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Відповідно до ч.2 ст.106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.03р. за №1058-ІУ суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Відповідно до ч.2 ст.106 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” за №1058-ІУ від 09.07.03р. страхові внески не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки передбачені ст..20 вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (недоїмки).

Згідно розрахунків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (звіт) за період з грудня 2005р. по жовтень місяць 2006р. включно у відповідача виникло зобов'язання перед ПФУ яке було визначено самим платником в звітах в графі №9 на загальну суму 1453,86 грн.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

На день розгляду справи заборгованості не змінилась, оскільки відповідач в судове засідання не з'явився, жодних доказів на підтвердження повного або часткового її погашення не надав.

З огляду на викладене, позовні вимоги обґрунтовані, підтвердженні належними доказами, що містяться в матеріалах справи, та підлягають задоволенню частково

Керуючись ст. 86, 94, 159, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд,-ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Романів" м. Житомир, пров. Скорульського, 5, код 28043784;

- на користь держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Корольовському районі м. Житомира, м.Житомир, майдан Польовий, 8, код 20405162 - 1453,86 грн. боргу.

2. Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду відповідно до ст. 186 КАС України через господарського суду Житомирської області.

3. Постанова господарського суду набирає законної сили в строк та в порядку, встановлених ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Маріщенко Л.О.


дата складання 16.02.07р.

Віддрукувати: 2 прим.

1 - в справу

2 - відповідачу