Рішення №453787

РІШЕННЯ

іменем  України

Справа №2-14 (2007р.)

03 січня 2007 року    Бучацький районний суд Тернопільської області

одноособово суддею                                             Гордєєвим В.О.,

при секретарі                                                             Гречинській С.В.,

з участю позивачки                                                     Вив'юрської М.С.,

прокурора                                                                   Лучки Г.Б,

представника служби у справах неповнолітніх  Єднака В.Д.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні м. Бучача справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та заці­кавлених осіб служби у справах неповнолітніх Бучацької РДА про позбавлення батьківських прав -

ВСТАНОВИВ

ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 про позбав­лення батьківських прав відносно неї ОСОБА_1, мотивуючи тим, що відповідач ухиляється від виконання своїх обов'язків.

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позовні вимоги підтрима­ла повністю і пояснила, що від даного шлюбу у сторін народилося двоє дітей, спільне сімейне життя батьків не склалося, у вересні 1993 року батьки розірва­ли шлюб, з цього часу була позбавлена батьківської опіки. Відповідач не брав участі у вихованні дітей, не давав коштів на утримання дітей, і не цікавився їх­нім життям. ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати ОСОБА_3, навіть в цей час батько продовжував зловживати спиртними напоями, ніде не працює, веде аморальний спосіб життя і повністю самоусунувся від виконання своїх ба­тьківських обов'язків.

Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча був повідомлений у встанов­леному порядку про час і місце розгляду справи, а тому суд вважає за можливе вирішити справу на підставі наявних у ній доказів.

Прокурор представник служби у справах неповнолітніх позов підтримали

Вислухавши позивачку, думку прокурора і представника служби у справах не­повнолітніх, дослідивши та оцінивши зібрані по справі докази, суд встановив, що відповідач ОСОБА_2 ухиляється від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.

Згідно ст. 164 СК України мати, батько можуть бути позбавленні судом бать­ківських прав, якщо вона, він ухиляється від виконання своїх обов'язків по ви­хованню дитини.

Виходячи з наведеного суд прийшов до переконання, що ОСОБА_2 слід позбавити батьківських прав.

Керуючись ст.ст. 10,11,60,212,224,225,226 ЦПК України, ст.ст. 164 Сімейного кодексу України суд-

ВИРІШИВ:

Позов задоволити. Позбавити ОСОБА_2 батьківських прав відносно дочки ОСОБА_1.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження. Заява про апеляційне оскарження подається апеляційному суду Тернопільської області через Бучацький районний суд протягом десяти днів з дня проголошен­ня, а апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеля­ційне оскарження або без попереднього подання такої заяви в строк встановле­ний законом.

Рішення може бути переглянуте Бучацьким районним судом. Заяву про пере­гляд рішення може бути подано протягом десяти днів з дня його отримання.

Суддя              В.О.Гордєєв