Рішення №453814

         

Справа №1 -21/2007р

ВИРОК

ІМ'ЯМ УКРАЇНИ

24 січня 2007 року

Ямпільський районний суд Вінницької області

в складі головуючого судді БОДНАРУК М.Ф.

при секретарі ГРОМ Л.В.

з участю прокурора ТИТАРЕНКО В.В.

та адвоката ОСОБА_15

розглянувши у відкритому судовому засіданні

кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_1,

ІНФОРМАЦІЯ_1,   уродженця   та   жителя   с.Гонорівка Ямпільського району Вінницької області, українця, громадянина України, освіта неповна середня, одруженого, раніше не судимого, в скоєні злочину передбаченого ст. 119 ч. 1 КК України,

ВСТАНОВИВ: 17 листопада 2005 року на вулиці неподалік кафе "ІНФОРМАЦІЯ_2" с.Гонорівка Ямпільського району Вінницької області, під час виникнувшої бійки між жителями с.Гонорівка та с.Дзигівка Ямпільського району Вінницької області, житель с.Гонорівка Ямпільського району підсудний ОСОБА_1, умисно наніс удар кулаком правої руки в нижню щелепу ОСОБА_2. Від отриманого удару ОСОБА_2 втратив рівновагу та при падінні отримав удар головою об покриття дороги.

19 листопада 2005 року ОСОБА_2, від отриманих тілесних ушкоджень в Ямпільській ЦРЛ помер. Згідно висновку експерта Ямпільського районного відділення судово-медичних

експертиз, смерть громадянина ОСОБА_2 настала внаслідок тупої закритої черепно

мозкової травми з ушкодженням речовини головного мозку та крововиливом під тверду і

м'яку мозкову оболонку.

Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 вину в скоєному визнав, і

суду пояснив, що 17 листопада 2006 року біля 17 години 30 хвилин він разом із ОСОБА_2 зайшли в кафе «ІНФОРМАЦІЯ_2» с.Гонорівка, щоб випити пива. Зайшовши в кафе, вони

присіли разом із хлопцями із с.Дзигівка ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5.

Потім до них підсіли жителі с.Гонорівка ОСОБА_6, ОСОБА_7 його дружина ОСОБА_8. Під

час відпочинку ОСОБА_3 та ОСОБА_7 почали боротися на руки. Вказану боротьбу виграв

ОСОБА_7, і між ними виник спір. В цей час в кафе зайшла ОСОБА_9, яка влаштувала

скандал з приводу того, що її співмешканець ОСОБА_2 вживає спиртні напої. Під час

цієї сварки спочатку ОСОБА_7 вдарив його, а потім ОСОБА_6. Потім за нього заступився

ОСОБА_3. Бійка в кафе закінчилась, так як власник кафе вигнав їх з приміщення. Коли

вони вийшли з кафе, то під'їхав автомобілем ВАЗ 2106 ОСОБА_11. До автомобіля

підійшов ОСОБА_4 та сів на переднє пасажирське сидіння, а в автомобіль ВАЗ 2101

сів він та ОСОБА_5. Коли автомобіль стояв, то до автомобіля в якому він був підійшов

ОСОБА_6 та витягнув з автомобіля ОСОБА_4, після чого вони почали на дорозі

битися. Сидячи на задньому пасажирському сидінні він побачив, як хтось відкриває задню

пасажирську дверку автомобіля. Він вийшов з автомобіля, та побачив, що чоловік якого

він не впізнав замахується на нього. В відповідь він довго не думаючи наніс удар кулаком

правої руки вказаному чоловікові в нижню щелепу. Від його удару цей чоловік упав. В

цей час почали розноситись крики жінок, які кричали - «ОСОБА_2 вбили». Зрозумівши, що сталося, він налякався, тихенько повернувся і пішов дорогою вниз додому.

В скоєному розкаюється.

Крім цього вина підсудного підтверджена доказами зібраними на попередньому слідстві, а саме: рапортом (а.с.З), явкою з каяттям (а.с.16), протоколами допиту потерпілої ОСОБА_9 (а.с.30-31), свідка ОСОБА_12 (а.с.32-33), ОСОБА_13. (а.с.34-35), ОСОБА_7(а.с.53-54),ОСОБА_3 (а,с.55-56),ОСОБА_4 (а.с.57), ОСОБА_14(а.с.60), висновком експерта НОМЕР_1 (а.с.36-37), протоколом відтворення обстановки та обставин події (а.с.61-62), висновком експерта НОМЕР_2(а.с.77), іншими матеріалами кримінальної справи, з якими підсудний згідний у повному об'ємі, а тому суд відповідно ст.299 КК України приходить до висновку про недоцільність дослідження даних доказів, оскільки вони ніким не оспорюються, а тому суд вважає їх правдивими та обоснованими, і такими, які підтверджують вину підсудного у повному об'ємі.

Із висновку експерта НОМЕР_1 (а.с.36-37), встановлено, що смерть громадянина ОСОБА_2 настала внаслідок тупої закритої черепно - мозкової травми з ушкодженням речовини головного мозку та крововиливом під тверду і м'яку мозкову оболонку.

Оцінюючи всі зібрані докази в їх сукупності, суд знаходить вину підсудного ОСОБА_1 встановленою, а його дії кваліфікує по ст.119 ч.І КК України, вбивство через необережність.

При призначенні підсудному міри покарання, суд враховує характер та ступінь суспільної небезпеки скоєного, так і особу підсудного, що він позитивно характеризується по місцю проживання, усвідомив свою вину, розкаявся в скоєнні, дані обставини суд відносить до пом'якшуючих вину обставин.

Скоєння злочину у стані алкогольного сп'яніння суд відносить до обтяжуючих вину обставин.

З врахуванням вище викладеного, а також того, що підсудній раніше не притягувався до кримінальної відповідальності, суд рахує, що підсудній може бути виправлений та перевихований без ізоляції від суспільства, а тому вважає необхідним  вибрати йому покарання у вигляді позбавлення волі з приміненням ст..75 КК України, із звільненням від відбування призначеного покарання з випробуванням.

Керуючись ст.323, 324 КПК України, суд

ПРИЗНАЧИВ:

ОСОБА_1 визнати винним та засудити по ч.І ст.119 КК України до чотирьох років позбавлення волі, з застосуванням ст.75 КК України, звільнивши його від відбування призначеного покарання, з випробуванням, встановивши йому іспитовий строк в три роки.

На підставі ст.76 КК України зобов'язати ОСОБА_1 повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, один раз на місяць з'являтись для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.

Міру запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу засудженому залишити попередню - підписку про не виїзд.

Вирок може бути оскаржено до апеляційного суду Вінницької області протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення.

Головуючий                   М.Ф.Боднарук