Рішення №453899

Київський міжобласний апеляційний господарський суд

____________________________________________________________________

                     01033, м. Київ, вул. Жилянська, 58-б                                         

УХВАЛА

                 

07.09.06 р.                                                                                № 02-03/1707/20

Київський міжобластний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

          Головуючого                                        Рибченко А.О.

Суддів:                                       

                                                  Шевченко  В. Ю.

                                                  Ткаченка  Б.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали господарського суду Київської області від 10.07.2006 р.

у справі № 02-03/1707/20 (суддя Іваненко Я.Л.)

за позовом          Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1, м. Переяслав-Хмельницький

до Переяслав-Хмельницького міського відділу земельних ресурсів Київського головного управління земельних ресурсів Київського головного управління земельних ресурсів Державного комітету України по земельних ресурсах, м. Переяслав-Хмельницький

про скасування Постанови начальника Переяслав-Хмельницького міського відділу земельних ресурсів про накладення адміністративного стягнення НОМЕР_1

ВСТАНОВИВ:

Суб'єкт підприємницької діяльності -фізична особа ОСОБА_1 звернувся до господарського суду Київської області із позовною заявою до Переяслав-Хмельницького міського відділення земельних ресурсів Київського головного управління земельних ресурсів Державного комітету України по земельних ресурсах про скасування постанови начальника Переяслав-Хмельницького міського відділу земельних ресурсів про накладення адміністративного стягнення  НОМЕР_1  Ухвалою господарського суду Київської області від 10.07.2006 р. у справі           № 02-03/1707/20 Суб'єкту підприємницької діяльності -фізичній особі  ОСОБА_1 відмовлено у відкритті провадження у справі та повернуто матеріали позовної заяви.

          Не погоджуючись із вказаною ухвалою господарського суду Київської області, Суб'єкт підприємницької діяльності -фізична особа ОСОБА_1  звернувся до апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою.

Також скаржником до апеляційної скарги додано клопотання про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження вказаної ухвали.

          Ухвалою апеляційного господарського суду від 18.08.2006 року призначено розгляд клопотання щодо поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали місцевого господарського суду в судовому засіданні.  

Згідно розпорядження Голови Київського міжобласного апеляційного господарського від 06.09.2006 р., розгляд клопотання здійснюється в складі колегії суддів: головуючого судді Рибченка А.О., суддів -Шевченка В.Ю., Ткаченка Б.О.

Представники сторін в судове засідання не з'явились, не зважаючи на те, що були належно повідомлені про день і час розгляду клопотання. Про причини неявки суд не повідомили.

Згідно ч. 2 ст. 102 КАС України, питання про поновлення чи продовження пропущеного строку суд вирішує з повідомленням осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду клопотання.

Перевіривши матеріали справи, розглянувши причини пропуску процесуального строку на подання апеляційної скарги, апеляційний господарський суд прийшов до висновку, що клопотання Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 підлягає задоволенню, а строк на апеляційне оскарження підлягає поновленню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 4, 5 ст. 186 КАС України, заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Господарським судом Київської області ухвалу у справі № 02-03/1707/20 постановлено 10.07.2006 р. без участі позивача.

Згідно ч. 3 ст. 167 КАС України копія судового рішення не пізніше наступного дня після ухвалення надсилається особі, яка бере участь у справі, але не була присутня в судовому засіданні.

Копія ухвали від 10.07.2006 р., в порушення вимог ст. 167 КАС України, направлена місцевим господарським судом сторонам у справі -24.07.2006 р., що підтверджується відбитком штемпеля відділення зв'язку на поштовому конверті НОМЕР_2  

Відповідно до положень ч. 5 ст. 186 КАС України, СПД ФО ОСОБА_1  апеляційну скаргу на ухвалу від 10.07.2006 р. подано до господарського суду Київської області - 28.07.2006 р., тобто в п'ятиденний строк після її отримання.

Враховуючи вище викладене, колегія суддів апеляційного господарського суду вважає причину пропуску встановленого законом процесуального строку подачі апеляційної скарги поважною.

У відповідності зі ст.102 КАС України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.

          Керуючись Розділом VІІ  «Прикінцеві та перехідні положення», ст. ст. 99-103, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційний господарський суд,-

УХВАЛИВ:

1.          Поновити Суб'єкту підприємницької діяльності -фізичній особі ОСОБА_1 строк подання апеляційної скарги на ухвалу господарського суду Київської області від 10.07.2006 року у справі № 02-03/1707/20.

2.          Копію ухвали надіслати учасникам провадження.   

                                                  

          Головуючий суддя                                                            Рибченко А.О.

          Судді

                                                                                          Шевченко  В. Ю.

                                                                                          Ткаченко  Б.О.