Рішення №453963

№ 2-а-5-204/2007 року

У Х В А Л А

„19” грудня 2006 року Центральний районний суд міста Миколаєва розглянувши у справу за позовом

ОСОБА_1  до Відділення викоавчої дирекції Фонду Соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Центральному районі міста Миколаєва  про стягнення страхових сумм ,

В  С  Т  А  Н  О  В  И  В                                                   :

ОСОБА_1  звернувся до суду із позовом до Відділення викоавчої дирекції Фонду Соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Центральному районі міста Миколаєва  про стягнення страхових сумм.

Протягом судового розгляду справи  представник позивача уточнювати позицію не побажав.

Після перевірки поданої заяви доходжу такого.

В цьому випадку позивач порушує питання про захист його права на соціальне забезпечення внаслідок трудового каліцтва та позиває до особи, яка не є суб'єктом владних повноважень. Відповідно до статті 15 ЦПК України за такого її належить розглядати в порядку цивільного судочинства.

Відповідно до статті 115 ЦПК України з метою розгляу цивільного спору позивач має подати до суду позовну заяву.  Подана ж заява такою не є.

До того ж, відповідно до пункту 5 частини 1 статті 119 ЦПК України у позовній заяві мають бути викладені обставини, що обгрунтовують позовні вимоги.

Подана заява ж такого викладу не містить, по-суті є нічим іншим, як обгрунтуванням права позивача на отримання відшкодування шкоди /чого ніхто не оспорює/, та немістить у собі викладу обставин порушення прав позивача. Зокрема, з поданої заяви неможливо зрозуміти, хто є сторонами спірних правовідносин, де саме позивач отримував відшкодування шкоди, завданої каліцтвом; коли та через що випалата такого відшкодування була припинена, коли та в якому порядку була передана справа позивача, причини її непередачі, обставини ліквідації ВАТ «Касперовський завод будівельних матеріалов», хід такої ліквідації, інші суттєві обставини для вирішення питання про порядок відшкодування шкоди.

Ця вада не дозволила позивачеві належним чином виконати вимоги пункту 3 частини 1 статті 119 ЦПК України.

Зокрема, подана заява містить вимоги про стягнення страхового відшкодування, хоча з матеріалів справи вбачається, що таке відшкодування не нараховувалось, через що питання про його обрахування не належить до компетенції суду.

Вимоги ж, які підлягають розгляду у суді, позивачем не сформульовані.

Наведені вади не дозволили позивачеві належним чином виконати вимоги пункту 2 статті 119 ЦПК України в частині вказівок на відповідача /яким є сторона спірних правовідносин/, його адресу тощо.

До того ж, всупереч вимог пункту 6 частини 1 статті 119 ЦПК України позовна заява не містить у собі посилань на докази, що підтверджують обставини, які обгрунтовують позов.

Отже, провадження у справі є відкритим на підставі заяви, що не відповідає вимогам закону щодо її форми та змісту.

Таке робить подальший розгляд справи у судовому засіданні неможливим, оскільки такий розгляд є безпредметним.

За такого з метою забезпечення можливості розгляду справи протягом одного судового засідання вважаю за необхідне надати позивачам строк для усунення недоліків позовної заяви, після чого вирішити питання про подальший розгляд справи.

При цьому позивачів слід попередити, що у разі невиконання ухвали суду у встановлений строк суд на підставі пункту 8 частини 1 статті 207 ЦПК України суд залишить подану заяву без розгляду.

Керуючись ст. 207 ЦПК України, -

У Х В А Л И В :

Надати позивачам у справі за позовом

ОСОБА_1  до Відділення викоавчої дирекції Фонду Соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Центральному районі міста Миколаєва  про стягнення страхових сумм,

строк до 8 лютого 2007 року для усунення недоліків позовної заяви, а саме - для подання нового позову із зазначенням переліку порушених прав заявника.

Попередити позивачів, що у разі невиконання ухвали у встановлений строк суд вирішить питання про залишення їх заяви без розгляду.

Судовий розгляд справи призначити на 8 лютого 2006 року на 10-00 годину.

СУДДЯ                                               =АЛЄЙНІКОВ В.О.=