Рішення №453991

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м.Херсон, вул. Горького, 18

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

13.02.2007                                                                           Справа № 4/53-АП-07

Господарський суд Херсонської області у складі судді  Ємленінової З.І. при секретарі Сокуренко Л.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу     

за позовом   Державної  податкової  інспекції  у м.Херсоні  м.Херсон

до    приватного  підприємця  ОСОБА_1  м.Херсон 

про     припинення підприємницької діяльності  

за участю  представників сторін:

від  позивача -  ст. держподатковий інспектор юрвідділу Литовченко І.О.

від  відповідача - ПП  ОСОБА_1

в с т а н о в и в:

Позивач  звернувся з заявою про припинення підприємницької діяльності  ОСОБА_1, як суб'єкта підприємницької діяльності,   у зв'язку з неподанням  ним  до податкових органів бухгалтерської звітності та податкових декларацій.

          Відповідач  відзив на позов та витребувані судом документи не надав, але в засіданні пояснив, що господарською діяльністю не займається,    до податкової інспекції з заявою про скасування його державної реєстрації   не  звертався,          проти припинення  його підприємницької діяльності  в примусовому порядку не заперечує .

Позовні вимоги  мотивовані тим, що відповідач всупереч вимогам законодавства не подає протягом більше року до державної податкової служби податкових декларацій та документів фінансової звітності, що відповідно до статті 46 Закону України  «Про державну реєстрацію  юридичних осіб та  фізичних осіб - підприємців»від 15.05.2003року № 755-1У є  підставою для  постановлення судового рішення про  припинення підприємницької діяльності  фізичної особи-підприємця.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача та  приватного  підприємця  ОСОБА_1, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд  дійшов до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав:

Відповідач - приватний підприємець    ОСОБА_1  ідентифікаційний номер  ДРФО   НОМЕР_1 зареєстрований рішенням виконавчого комітету Суворовської  ради народних депутатів м.Херсона  19 лютого 2001 року за  реєстраційним НОМЕР_2, як суб'єкт підприємницької діяльності  та взятий  на облік в державній податковій інспекції м.Херсона,   як платник  податків, з   19.02.2001 року.

          Відповідно з наданим позивачем актом   перевірки своєчасності подання звітів про фінансово-господарську  діяльність суб'єкта підприємницької діяльності  НОМЕР_3 відповідачем не подається бухгалтерська звітність та податкові декларації до податкових органів з   19.02.2001 року. На підтвердження подання  до державної податкової служби  податкових декларацій та документів фінансової звітності відповідач повинен був надати суду  примірники відповідних довідок зі  штампом канцелярії податкового органу про їх прийняття або докази про їх відправлення поштою. Таких доказів відповідач суду не надав.

Таким чином, суд вважає встановленим факт неподання відповідачем до державної  податкової служби податкових декларацій та  документів фінансової звітності більше одного року.

Відповідно до п. 17 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 року № 509-ХП (зі змінами та доповненнями) органи державної податкової служби мають право звертатися у передбачених законом випадках до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

З урахуванням наведених норм, а також того, що відповідач не подавав до державної податкової служби податкових декларацій та документів фінансової звітності більше одного року; вказані дії порушують  встановлені законодавчими актами правила здійснення господарської діяльності та є підставою для припинення такого суб'єкта  господарювання шляхом скасування його державної реєстрації;  враховуючи право органів державної податкової служби звертатися до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності, суд  вважає позовні вимоги обґрунтованими  та такими, що підлягають задоволенню

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат  позивача  - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням  судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

          Керуючись ст. 69, 70, 71, 158-163,167 Кодексу Адміністративного  судочинства України, суд

                                                       П О С Т А Н О В И В :

          1. Позовні вимоги задовільнити повністю.

          2. Припинити підприємницьку діяльність відповідача - приватного підприємця   ОСОБА_1  АДРЕСА_1    ідентифікаційний номер  ДРФО   НОМЕР_1  (відомості про рахунки  в банку відсутні).

2. Постанову  надіслати  сторонам по справі та  Державному реєстратору.

          Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

                     

                    Суддя                                                                  З.І. Ємленінова

5прим.сл.                                                                      Постанова підписана суддею                                                                                                    13.02.2007р.