Рішення №454020

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м.Херсон, вул. Горького, 18

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

15.02.2007р.                                                           Справа № 5/14-АП-07

Господарський суд Херсонської області у складі судді  Ситюка В.Г. при секретарі Мальцевій О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу             

за позовом Каховської ОДПІ м.Каховка Херсонської області

до ПП ОСОБА_1 м.Каховка Херсонської області 

про  припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця

за участю представників сторін: 

від  позивача: Федченко В.В. - зав.юр.сектором, дов. у справі,  

від  відповідача: не прибув

в с т а н о в и в:

Позивач звернувся до суду з позовом про припинення підприємницької діяльності відповідача у зв'язку з неподанням останнім на протязі більше року до податкової інспекції податкових декларацій і документів бухгалтерської звітності.

Представником позивача вимоги підтримано з підстав зазначених у заяві, просить суд припинити підприємницьку діяльність відповідача.

Заслухавши представника позивача, розглянувши матеріали справи, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи відповідач - приватний підприємець ОСОБА_1, як суб'єкт підприємницької діяльності, зареєстрований Каховським міськвиконкомом 26.03.1998р., реєстраційний НОМЕР_1, ідентифікаційний НОМЕР_2.

Як платник податків відповідач знаходиться на обліку в Каховській ОДПІ.

Згідно із ст. 9 Закону України ,,Про систему оподаткування" та ст. 4 Закону України ,,Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" суб'єкти підприємницької діяльності зобов'язані надавати до державної податкової інспекції за місцем реєстрації звіти про отримані доходи у процесі здійснення ними підприємницької діяльності.

Згідно акту Каховської ОДПІ НОМЕР_3  відповідач - приватний підприємець ОСОБА_1 не подає до податкової інспекції податкові декларації і документи бухгалтерської звітності з 01.07.04р., заборгованість по платежам до бюджету відсутня.

Відповідно до п. 15 ст. 58 ГК України скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання здійснюється за його особистою заявою, а також за рішенням суду у випадках передбачених законом.

    Згідно п. 2 ст.46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" від 15.05.03р., підставами для постановлення судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця є: - неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Оскільки відповідач більш ніж протягом року не подає до податкової інспекції податкові декларації і документи бухгалтерської звітності, позовні вимоги підлягають задоволенню.

      Враховуючи викладене, на підставі ст. 58 п. 15 ГК України, п. 2ст.46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців",  керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, суд -

постановив:

          1.Позов задовольнити.

          2.Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи - підприємця - ОСОБА_1, ідентифікаційний НОМЕР_2, АДРЕСА_1.

3.Роз"яснити сторонам, що дана постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не буде подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

         Суддя                                                                                                    В.Г. Ситюк