Рішення №454055

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м.Херсон, вул. Горького, 18

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

15.02.2007                                                           Справа № 17/37-АП-07

Господарський суд Херсонської області у складі судді  Литвинової Г.П. при секретарі Сулімовській М.Б., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу             

за позовом Державної податкової інспекції у Цюрупинському районі

до Приватного підприємця ОСОБА_1, с.Тарасівка Цюрупинського району 

про  стягнення 231грн. 13 коп.

за участю представників сторін: 

від позивача:  головний державний податковий інспектор юридичного відділу - ОСОБА_1 - довір. НОМЕР_1.

від відповідача: не прибув

    Заявлено вимогу про стягнення з приватного підприємця заборгованості перед бюджетом по податку з доходів фізичних осіб в сумі 36 грн. 09 коп. та по  податку на додану вартість в сумі 195 грн. 04 коп. Всього сума заборгованості становить - 231 грн. 13 коп.

    У зв'язку з неявкою 08.02.2007р. в судове засідання відповідача, ухвалою суду розгляд справи відкладено на 15.02.2007р. Направлені за місцем проживання відповідача ухвала про відкриття провадження у справі та ухвала про відкладення розгляду справи з додатком повернулись до суду з відміткою поштового відділення про відсутність приватного підприємця за зазначеною адресою. Зважаючи на те, що ухвали були направлені за місцем проживання фізичної особи-підприємця, у встановленому порядку зміни щодо місця проживання відповідачем не вносилися і реєструючі органи про це не повідомлялись,  відповідач вважається належним чином повідомленим про дату, час і місце слухання справи.

    За таких обставин розгляд справи здійснюється за наявними в ній доказами відповідно до п.6 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України.

        Представник позивача позовні вимоги підтримує, просить їх задовольнити.

   Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника позивача, суд

в с т а н о в и в:

         Приватного підприємця ОСОБА_1 взято на облік в ДПІ у Цюрупинському районі  як платника податків з 03.01.1996 року.

      Станом на 19.01.2007р. відповідач має заборгованість перед бюджетом в сумі 231 грн. 13 коп., в тому числі по податку на додану вартість в сумі 195,04 грн. та по податку з доходів фізичних осіб в сумі 36,09 грн.

    Відповідно до п."б" ч.1 статті 14 Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян»від 26.12.1992 року №13-92 податок обчислюється податковими органами на підставі декларацій, поданих громадянами про очікуваний (оціночний) у поточному році доход або про фактично одержані у звітному календарному році доходи та інших відомостей про доходи громадян, визначених у цьому розділі.

    Обчислення податку з фактичного річного доходу провадиться податковими органами за місцем постійного проживання платника, а якщо його діяльність здійснюється в іншому місці -за місцем здійснення цієї діяльності з обов'язковим повідомленням податкового органу за місцем постійного проживання громадянина про розміри одержаного ним доходу і сплаченого податку за минулий рік.

    Згідно даних картки особового рахунку приватний підприємець станом на 19.01.2007р.  має заборгованість за  платежем НОМЕР_2 - податок з доходів фізичних осіб -суб'єктів підприємницької діяльності і незалежної професійної діяльності в сумі 36 грн. 09 коп.

    Відповідно до статті 2 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997р. №168/97-ВР платником податку є будь-яка особа, яка здійснює або планує здійснювати господарську діяльність та реєструється за своїм добровільним рішенням як платник цього податку.

    Стаття 10 Закону України "Про податок на додану вартість" передбачає, що особами, відповідальними за нарахування, утримання та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платники податку, визначені у статті 2 цього Закону; платники податку відповідають за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку а також за повноту та своєчасність його внесення до бюджету відповідно до закону.

    Згідно даних картки особового рахунку приватний підприємець станом на 19.01.2007р.  має також заборгованість за  платежем НОМЕР_3 - податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) в сумі 195 грн. 04 коп.

         Так як у визначені строки ПП ОСОБА_1 сума боргу сплачена не була, згідно п.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»ДПІ у Цюрупинському районі виставила першу податкову вимогу НОМЕР_4 на суму 1594,27 грн. (сума боргу на дату формування податкової вимоги) а також другу податкову вимогу НОМЕР_5 на суму 1594,27 грн. (сума боргу на дату формування другої податкової вимоги), але повністю сума податкового боргу відповідачем сплачена не була.

    Податкові вимоги було надіслано на менші суми, ніж суми відносно яких заявлено позов, оскільки відповідно до п.п.6.3.2 п.6.3 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі, коли у платника податків, якому було надіслано першу податкову вимогу виникає новий податковий борг, друга податкова вимога має містити суму консолідованого боргу. При цьому окрема податкова вимога щодо такого нового податкового боргу не виставляється. Консолідованим вважається борг, визначений у першій податковій вимозі, збільшений на суму нового податкового боргу, що виник до виставлення другої податкової вимоги.

    Станом на 19.01.2007р. відповідач будь-яких дій щодо погашення заборгованості перед бюджетом не здійснював.

    Відповідно до ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

    З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, підтверджені належними документальними доказами і підлягають задоволенню в повному обсязі.

    Керуючись ст.ст. 158, 160-163, 167, п.6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України,

                постановив:

1.          Позов задовольнити повністю.

2.          Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; р/р відсутній, ідентифікаційний НОМЕР_6) в доход Державного бюджету

     -  заборгованість по  податку на додану вартість  в сумі 195 грн. 04 коп. на р/р 31119029700283 УДК м.Херсон, МФО 852010, одержувач Держказначейство, код ОКПО 24103785, код платежу НОМЕР_3, стягувач ДПІ у Цюрупинському районі;

- заборгованість по податку з доходів фізичних осіб в сумі 36 грн. 09 коп. на р/р 33214801700296 УДК м.Херсон, МФО 852010, одержувач Держказначейство, код ОКПО 24103785, код платежу НОМЕР_2, стягувач ДПІ у Цюрупинському районі.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

    Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                          Г.П.Литвинова

Дата підпису  постанови

16 лютого  2007 року