Рішення №454259

  

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області

______________________________________________________________________

10002, м. Житомир, майдан Путятинський,3/65

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Від "13" лютого 2007 р.                                                     Справа № 4/82-НМ

Господарський суд Житомирської області у складі:

                         Судді Лозинська І.В.

           при секретарі Заруцька О.О.

за участю представників сторін

від позивача Войдевич О.А. - дов. №17678/В/10 від 19.07.06р.

від відповідача ОСОБА_1 - підприємець

 

Розглянув у відкритому судовому засіданні в м.Житомирі справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Житомирі (м.Житомир) 

до Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи гр. ОСОБА_1 (м. Житомир)

про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця

Позивач звернувся з позовом про припинення підприємницької діяльностіфізичної особи - підприємця ОСОБА_1.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав.

Відповідач в засіданні суду письмових заперечень стосовно припинення підприємницької діяльності в судовому порядку не подавала.

Заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи, господарський суд,-

ВСТАНОВИВ:

 

Відповідача - ОСОБА_1 було зареєстровано виконкомом Житомирської міської Ради, як суб'єкта підприємницької діяльності без створення юридичної особи  "23" червня 1995 р., реєстраційний НОМЕР_1 за адресою: АДРЕСА_1 та поставлено на облік, як платника податків до ДПІ у м.Житомирі.

Згідно з п.2 ст.55 Господарського Кодексу України, громадяни України зареєстровані відповідно до закону як підприємці, є суб'єктами господарювання.

Відповідно до ст.9 Закону України "Про систему оподаткування" від 25.06.91р. №1251-ХІІ, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані: вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни встановлені законами; подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Пунктом 6 ст.128 Господарського Кодексу України передбачено, що громадянин -підприємець зобов'язаний своєчасно надавати податковим органам декларації про доходи, інші необхідні відомості для нарахування податків та інших обов'язкових платежів. 

Як свідчить довідка ДПІ у м.Житомирі від "26" грудня 2006 р. (а.с.4), відповідач не звітується перед податковим органом з 23.06.95р., тобтона день подачі позову до суду - більше року.

Відповідно до п.2 ст.46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" від 15.05.03р. №755-ІV, неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності, є підставою для постановлення судового рішення про припинення державної реєстрації підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.

Пунктом 1 ст.247 Господарського кодексу України передбачено, що у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації.

Відповідач позовні вимоги не оспорив, доказів припинення підприємницької діяльності в добровільному порядку не надав.

Враховуючи викладене, позовні вимоги обґрунтовані, підтверджуються належними доказами, а тому підлягають задоволенню - підприємницьку діяльність фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 слід припинити.

Судові витрати стягненню не підлягають відповідно доч.4 ст.94 КАС України.

На підставі п.1 ст.247 ГК України, п.2 ст.46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" від 15.05.03р. №755-ІV, керуючись ст.ст.94,158-163, 167 КАС України, господарський суд,-

ПОСТАНОВИВ:

 

1. Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, проживаючого за адресою: АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер  НОМЕР_2.

2. Державному реєстратору здійснити заходи, передбачені ст.49 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" від 15.05.03р. №755-ІV.

Постанова господарського суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня її проголошення шляхом подачі заяви, а в разі складення постанови суду у повному обсязі відповідно до ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений КАС України, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                                                                       ######### #.#. 

Віддрукувати: 4 прим.:

1 - у справу;

2,3 - сторонам;

4 - державному реєстратору.