Рішення №455181

Новомиколаївський районний суд Запорізької області

Справа № 2-44 2007 рік

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 січня 2007 року                                                                                                 смт. Новомиколаївка

НОВОМИКОЛАЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

в складі: головуючого судді                               - ШИШ А.Б.

при секретарі                                    - СЛОБОДЧИКОВІЙ Г.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Новомиколаївка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю "Золотий колос" про стягнення заборгованості з виплати заробітної плати,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ТОВ "Золотий колос", в якому вказує, що 07.12.2006 року його було звільнено з роботи в ТОВ "Золотий колос" за згодою сторін. При звільненні йому видали трудову книжку, але розрахунок по зарплаті не здійснили. Всього ТОВ "Золотий колос" йому не виплатило 3427 грн. 29 коп.

В позові позивач просить суд стягнути з ТОВ "Золотий колос" вказану суму.

В судовому засіданні позивач підтримав свої позовні вимоги. Просить суд стягнути з ТОВ "Золотий колос" на його користь 3427 грн. 29 коп. заборгованості по заробітній платі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про причину своєї неявки суду не повідомив, про час та місце розгляду справи повідомлений судом у встановленому законом порядку, у зв'язку з чим суд розглядає справу заочно, на підставі наявних в матеріалах справи доказах.

Вислухавши пояснення позивача, а також вивчивши матеріали справи, суд вважає встановленим наступне.

Згідно з ч. 7 ст. 43 Конституції України право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 21 Закону від 24 березня 1995 р. "Про оплату праці" працівник має право на оплату своєї праці відповідно до актів законодавства і колективного договору.

Згідно зч. 1 ст. 116 КЗпП України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.

Наказом про припинення трудового договору від 07.12.2006 року  НОМЕР_1  ОСОБА_1 звільнено з роботи в ТОВ "Золотий колос" на підставі п.1 ст. 36 КЗпП України.

На час звільнення ТОВ "Золотий колос" мало перед ОСОБА_1 заборгованість з виплати заробітної плати в сумі 3427 грн. 29 коп., що підтверджується довідкою виданою ТОВ "Золотий колос" 25.12.2006 року НОМЕР_2, яка до сьогоднішнього дня не виплачена.

У зв'язку з вищевказаним суд доходить висновку про необхідність задоволення позову.

Керуючись ст. 10, 60, 213, 215 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю "Золотий колос" про стягнення заборгованості з виплати заробітної плати задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Золотий колос" на користь ОСОБА_1 3427 грн. 29 коп. в рахунок погашення заборгованості з виплати заробітної плати.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Золотий колос" на користь держави судовий збір в сумі 51 грн.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Золотий колос" на користь ТУ ДСА України в Запорізькій області витрати на інформаційне-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30 грн.

Заява про перегляд заочного рішення може бути подана відповідачем до Новомиколаївського районного суду Запорізької області протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Заява про апеляційне оскарження рішення до апеляційного суду Запорізької області може бути подана до Новомиколаївського районного суду Запорізької області протягом десяти днів з дня проголошення рішення, апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.                                                                                                      СУДДЯ  А.Б.ШИШ