Рішення №455254

Новомиколаївський районний суд Запорізької області

Справа № 2-0-13 2007 рік

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 січня 2007 року                                                                                                       смт. Новомиколаївка

НОВОМИКОЛАЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

в складі: головуючого судді                        - ШИШ А.Б.

при секретарі                                - СЛОБОДЧИКОВІЙ Г.О.

з участю прокурора                      - ОНИПКА О.В.

представника заінтересованої особи        - ТРОФИМЕНКО Т.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Новомиколаївка цивільну справу за заявою прокурора Новомиколаївського району Запорізької області в інтересах територіальної громади Софіївської сільської ради в особі Софіївської сільської ради Новомиколаївського району Запорізької області про визнання спадщини відумерлою,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Новомиколаївського району Запорізької області звернувся до суду з заявою, в якій вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_1. В день її смерті відкрилася спадщина, яка складається з земельної ділянки, ціна якої складає 30820 грн. Спадкоємці за законом та заповітом протягом десяти років до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини не звернулися.

В заяві прокурор просить суд визнати спадщину, яка відкрилася після смерті ОСОБА_1 відумерлою та передати територіальній громаді Софіївської сільської ради право на земельну частку (пай) у розмірі 8 умовних кадастрових гектарів.

Представник заінтересованої особи - сільський голова Софіївської сільської ради Трофименко Т.В. із заявою прокурора погодилася, та пояснила суду, що ОСОБА_1 з 1947 року по день смерті - ІНФОРМАЦІЯ_1 проживала в АДРЕСА_1. Після її смерті не залишилося спадкоємців, які б могли претендувати на спадкове майно. Поховання ОСОБА_1 здійснювалося сільською радою.

Вислухавши пояснення прокурора, представника заінтересованої особи, допитавши свідків, а також вивчивши матеріали справи, суд вважає заяву підлягаючою задоволенню.

Відповідно до ст. 1277 ЦК України у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття суд визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.

ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_1, яка проживала в АДРЕСА_1 , що підтверджується актовим записом про смерть від ІНФОРМАЦІЯ_1, НОМЕР_1.

Згідно сертифікату на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_2 виданого 14.02.1997 року Новомиколаївською районною державною адміністрацією ОСОБА_1 мала право на земельну частку (пай) у землі, яка перебуває у колективній власності КСП ім. Леніна, розміром 8 умовних кадастрових гектарів.

До державної нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини із заявою про прийняття спадщини до цього часу ніхто не звернувся.

Допитані в судовому засіданні свідки землевпорядник Софіївської сільської ради Водолазька О.П. та житель села Каменувате ОСОБА_2 пояснили суду, що ОСОБА_1 з 1947 року по день смерті - ІНФОРМАЦІЯ_1 проживала в АДРЕСА_1. Після її смерті не залишилося спадкоємців, які б могли претендувати на спадкове майно. Будинок в якому вона проживала вже майже розвалений, а право на земельну частку (пай) передано в оренду райдержадміністрацією як невитребуваний пай.

Вказані обставини свідчать про відсутність спадкоємців або про їх небажання прийняти спадщину.

Згідно ст. 278 ЦПК України, суд, встановивши, що спадкоємці за заповітом і за законом відсутні, або спадкоємці усунені від права на спадкування, або спадкоємці не прийняли спадщину чи відмовилися від її прийняття, ухвалює рішення про визнання спадщини відумерлою та про передачу її територіальній громаді за місцем відкриття спадщини.

Керуючись ст. 10, 60, 213, 215, 278 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Заяву прокурора Новомиколаївського району Запорізької області про визнання спадщини відумерлою задовольнити.

Визнати відумерлою спадщину, яка відкрилася після смерті померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженки м. Дніпропетровськ Дніпропетровської області.

Передати у власність територіальної громади Софіївської сільської ради Новомиколаївського району Запорізької області право на земельну частку (пай) у землі, яка перебуває у колективній власності КСП ім. Леніна, розміром 8 умовних кадастрових гектарів, яке належало ОСОБА_1 відповідно до сертифікату на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_2 виданого 14.02.1997 року Новомиколаївською районною державною адміністрацією Запорізької області.

Заява про апеляційне оскарження рішення до апеляційного суду Запорізької області може бути подана до Новомиколаївського районного суду Запорізької області протягом десяти днів з дня проголошення рішення, апеляційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.

СУДДЯ А.Б.ШИШ