Рішення №455277

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-107/2007 року

10 січня 2007 року                               м. Надвірна

Надвірнянський районний суд Івано-Франківськоі області

В складі головуючого -судді   Вінтоняк М.Б

При секретареві                Скоблей О.В

Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Надвірна справу за позовом ОСОБА_1

до ОСОБА_2 про знесення самочинного

будівництва

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася з позовом в суд до ОСОБА_2 про знесення самочинного будівництва, мотивуючи тим, що вона перебуваючи у шлюбі з ОСОБА_3 ,побудували будинковолодіння АДРЕСА_1 . Відповідач проживаючи по сусідству з нею в будинковолодінні АДРЕСА_2 .самочинно з порушенням санітарних норм  побудував в 2006 році стайню на віддалі 7 метрів від її криниці. Просить постановити рішення, яким зобов*язати відповідача знести самочинно побудовану стайню.

В судовому засіданні  позивачка    позов підтримала з вказаних підстав.

Відповідач в судовому засіданні позов не визнав і пояснив, що він разом з дружиною ОСОБА_4  самочинно побудували жилий будинок і господарські споруди АДРЕСА_3. В даний час вони виготовили технічний паспорт на дане будинковолодіння з метою узаконення проведеного будівництва. Серед господарських споруд і будівель,які він побудував немає стайні і він не утримує худоби, а тому санітарні норми під час будівництва не порушено .Про що свідчать матеріали погодження будівництва. Просить в позові відмовити.

Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази, вважає, що в позові слід відмовити з наступних підстав.

У відповідності із ст..376 ЦК України житловий будинок, будівля,споруда, інше нерухоме майно вважається самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотним порушеннями будівельних норм і правил.

Судом встановлено, що відповідач разом з дружиною ОСОБА_4 самочинно побудували жилий будинок і господарські споруди АДРЕСА_3 по сусідству з позивачкою,яка проживає в жилому будинку АДРЕСА_1.    11.12.2006 року відповідач виготовив технічний паспорт на дане будинковолодіння з метою узаконення проведеного будівництва. Згідно висновку головного архітектора Надвірнянського району від 26.10.2006 року він вважає за можливе погодити узаконення самочинного будівництва жилого будинку і господарських споруд при умові погодження з Держсаннаглядом. Як вбачається з проекту господарської споруди, плану земельної ділянки АДРЕСА_3 відповідачу погоджено Надвірнянською районною державною санітарною станцією 25.12.2006 року розташування господарської споруди без права утримання худоби. Згідно технічного

2

паспорта відповідач побудував житловий будинок, погріб,стодолу. Серед господарських споруд і будівель,які він побудував немає стайні і він не утримує худоби, а тому санітарні норми під час будівництва не порушено. При таких обставинах в позові слід відмовити із-за безпідставності.

На підставі ст..ст.   376,383,386 ЦК Украіни  , керуючись ст.. 209,213,214,215  ЦПК України суд,

ВИРІШИВ: В позові ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про знесення самочинного будівництва господарської споруди АДРЕСА_3 відмовити із-за безпідставності.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження,якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

У разі подачі заяви про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду до апеляційного суду Івано-Франківської області може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження через суд першої інстанції.

Суддя               /підпис/                                             Вінтоняк М.Б.

Вірно:

Суддя                  Вінтоняк М.Б.