Рішення №457977

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

„17" січня 2007 р.                                                                   м. Івано-Франківськ

Колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Івано-Франківської області в складі:

головуючого              Ясеновенко Л.В.

суддів                          Бойчука І.В., Бідочко Н.П.

з участю        секретаря                      Білик Л.З.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до відділу ДВС Івано-Франівського міського управління юстиції про визнання дій неправомірними, скасування постанови, зобов"язання вжити заходи щодо поновлення виконавчого провадження та відшкодування матеріальної і моральної шкоди за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Івано-Франківського міського суду від 29 серпня 2006 р.,-

встановила:

Постановою Івано-Франківського міського суду від 29 серпня 2006 року частково задоволено позов ОСОБА_1 до відділу ДВС Івано-Франківського міського управління юстиції про визнання дій неправомірними, скасування постанови, зобов"язання вжити заходи щодо поновлення виконавчого провадження та відшкодування моральної шкоди і матеріальної шкоди.

Постановлено визнати незаконними дії начальника ДВС м. Івано-Франківська щодо не забезпечення розгляду та надання відповіді на скаргу ОСОБА_1 від 01.06.04 р. та дії щодо прийняття постанови від 27.04.05 р. про повернення виконавчого документа.

У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

У апеляційній скарзі позивач посилається на незаконність постанови суду в частині відмови у задоволенні позову про відшкодування матеріальної і моральної шкоди, зазначаючи, що у мотивувальній частині постанови відсутнє обгрунтування щодо цих вимог. Просить постанову в цій частині скасувати та ухвалити нову, якою задовольнити позов.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає до часткового задоволення з таких підстав.

Відповідно до вимог ст. 383 ЦПК учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконачих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.

З матеріалів справи вбачається, що 02.08.04 р. ОСОБА_1 звернувся з позовом в порядку глави 31-Г ЦПК (в редакції 1963 р.) до ВДВС Івано-Франківського міського управління юстиції про визнання неправомірними дій державного виконавця.

Справа №22-а-3/2007 р. Категорія 69

Головуючий у І інстанції Перегінець Л.В. Доповідач: Ясеновенко Л.В.

Позовні вимоги мотивував тим, що постановою від 27.04.04р. державний виконавець безпідставно повернув без виконання виконавчий лист про стягнення з ОСОБА_2 на його, ОСОБА_1, користь 3929,77 грн. на відшкодування матеріальної шкоди. Зазначений виконавчий лист був виданий на підставі рішення Червонозаводського районного суду м. Харківа, постановленого в порядку цивільного процесуального кодексу України.

Крім того, суд не вирішив позовні вимоги про відшкодування матеріальної та моральної шкоди. У постанові суду взагалі відсутні посилання на те, що такі вимоги були заявлені.

При таких обставинах справи постанова суду підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд, оскільки позивачем правильно заявлені вимоги в порядку ЦПК, а суд в порушення правил цивільної юрисдикції, вирішив спір в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства.

Керуючись ст.ст. 157, 203 КАС, колегія суддів,-

ухвалила:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.

Постанову Івано-Франківського міського суду від 29 серпня 2006 року скасувати, а справу направити на новий розгляд в той же суд іншим складом.

Ухвала набирає чинності негайно, однак може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця.

Головуючий: Судді:

Л.В. Ясеновенко І.В. Бойчук Н.П. Бідочко

ВІРНО: