Рішення №457978

Справа № 2- 799/07   

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 січня 2007 року Ленінський районний суд м. Кіровограда в складі:

головуючого                                                 - Кропліс Л.В.

при секретарі                                                - Гомонюк Т.В.

з участю представника позивача -ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді справу за позовом ОСОБА_1 до Універсальної товарної біржі „Інкопмарк-Контракт"

- про визнання договору купівлі-продажу дійсним, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання договору купівлі-продажу квартири дійсним, вказуючи, що 15.11.1997 року він уклав з Дочірнім підприємством „Житлово-експлуатаційна контора" відкритого акціонерного товариства „Кіровоградбуд" договір купівлі-продажу квартири АДРЕСА_1, відповідно до якого став власником зазначеної квартири. Договір був зареєстрований на Універсальній товарній біржі „Ікопмарк-контракт" НОМЕР_1. Оскільки договір нотаріально не був посвідчений, позивач не може належним чином розпорядитися майном, тому просить визнати договір купівлі-продажу дійсним.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позов, пояснивши, що не посвідчили нотаріально договір, оскільки не знав про обов'язкову нотаріальну реєстрацію.

Представник товарної біржі в судове засідання не з'явився, просить справу розглянути без його участі, позовні вимоги визнає в повному об'ємі.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно ст. 174 ч.4 ЦПК у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Суд, заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що заявлений позов підлягає задоволенню.

Згідно ст. 47 ч.2 ЦК України (в редакції 1963 року, який діяв на момент виникнення правовідносин), якщо одна із сторін повністю або частково виконала угоду, що потребує нотаріального посвідчення, а друга сторона ухиляється від нотаріального оформлення угоди, суд вправі за вимогою сторони, яка виконала угоду, визнати угоду дійсною. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення угоди не вимагається.

Враховуючи те, що сторони уклали письмово договір купівлі-продажу майна, домовилися щодо істотних умов договору, виконали повністю його умови,

нотаріальне посвідчення договору не проведено з поважних причин, суд визнає укладений договір купівлі-продажу дійсним.

На підставі викладеного, керуючись ст. 47 ЦК України, ст. 214-215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ :

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати дійсним договір купівлі-продажу квартириАДРЕСА_1, укладений 15.11.1997 року між Бойком Ігорем Анатолійовичем та Дочірнім підприємством „Житлово-експлуатаційна контора" відкритого акціонерного товариства „Кіровоградбуд", зареєстрований на Універсальній товарній біржі „Ікопмарк-контракт" НОМЕР_1.

На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви на апеляційне оскарження.

Суддя              Кропліс Л.В.