Рішення №457982

апеляційний суд одеської області

16 січня 2007 року

УХВАЛА

м.Одеса

Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Одеської області в складі:

Головуючого Короткова В.Д.

Суддів Комаровської Н.В., Шейко Л.М.

При секретарі Таратіної О.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, за заявою ОСОБА_1 про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Київського районного суду м.Одеси від 13 жовтня 2006 року,

встановила:

Ухвалою Київського районного суду м.Одеси від 13 жовтня 2006 року залишено без розгляду заяву ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значения.

6 листопада 2006 року ОСОБА_1 подана заява про апеляційне оскарження ухвали, а 13 листопада 2006 року - апеляційна скарга та заява про поновлення строку на апеляційне оскарження. В заяві зазначено, що строк пропущено з поважних причин, оскільки копія ухвали була отримана ним після закінчення строку на апеляційне оскарження.

Колегія суддів вважає, що причина пропуску строку є поважною, оскільки з матеріалів справи вбачається, що копія ухвали суду від 13 жовтня 2006 року була отримана ОСОБА_1 2 листопада 2006 року, тобто після закінчення строку на апеляційне оскарження. Тому він був позбавлений можливості оскаржити ухвалу суду.

Допуск до суду апеляційної інстанції є невід'ємною частиною права на апеляційне оскарження, передбаченого ст.129 Конституції України.

Керуючись ст.ст. 73, 294 ЦПК України, колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Одеської області,

ухвалила:

Заяву ОСОБА_1 задовольнити та поновити строк на апеляційне оскарження ухвали Київського районного суду м.Одеси від 13 жовтня 2006 року.

В.Д.Коротков

Н.В.Комаровська

Л.М.Шейко

Ухвала оскарженню не підлягає.

Судді апеляційного суду Одеської області

Справа №22ц-261/07

Головуючий у першій інстанції Луняченко В.О.

Доповідач Коротков В.Д.

Категорія У-5