Рішення №457984

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

"12" грудня 200 6 року                                                                                                      м. Одеса

Колегія суддів Судової палати у цивільних справах апеляційного

суду Одеської області в складі: головуючого - Виноградової Л.Є.

суддів - Гайворонського С.П., Драгомерецького М.М. за участю секретаря - Руденко М.В.,-

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Малиновського районного суду м. Одеси від 14 липня 2006 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Київського районного суду м. Одеси про визнання реєстрації кримінальної справи незаконною,-

ВСТАНОВИЛА:

У липні 2006 року ОСОБА_1 звернулася до Малиновського районного суду м. Одеси із зазначеним позовом.

Оспорюючи дату реєстрації у Київському районному суді м. Одеси кримінальної справи за обвинуваченням неї та ОСОБА_2 у  вчиненні  злочину,  передбаченого  ч.4  ст.190  КК України 07.04.2006  року,  просила  визнати реєстрацію  справи  вказаною датою незаконною.

Ухвалою Малиновського районного суду м. Одеси від 14 липня 2006 року зазначену позовну заяву визнано неподаною та повернено позивачці.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить ухвалу суду скасувати і повернути матеріали до суду для вирішення питання про прийняття позовної заяви та відкриття по ній провадження.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи скарги, пояснення на неї, судова колегія вважає, що скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Визнаючи позов не поданим та повертаючи його позивачці, суд, застосувавши аналогію закону - ст. 108 ЦПК України, обґрунтовано виходив з того, що нормами КАСУ не передбачена підсудність справ, у яких однією з сторін є суд, тому позивачка повинна звернутися до апеляційного суду Одеської області з позовом для визначення підсудності.

Доводи апеляційної скарги про те, що скарга, де відповідачем є Київський районний суд м. Одеси повинна бути розглянута тільки в Малиновському районному суді м. Одеси суперечать загальним нормам права.

Справа № 22-5838

Головуючий у 1-й інстанції - Погорєлова С.О.

Доповідач - Виноградова Л.Є.

Судова колегія вважає, що підстав для скасування ухвали суду не вбачається, доводи апеляційної скарги не спростовують ухвалу суду.

За таких обставин, керуючись ст.ст. 307 п.1 ч.2, 313, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів,-

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, ухвалу Малиновського районного суду м. Одеси від 14 липня 200 6 року - без зміни.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржено до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили.

Головуючий: підпис Судді: підписи

Копія вірна: Суддя апеляційного суду Одеської області

Л.Є.Виноградова