Рішення №457988

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 січня 2007 року                                                             м.Одеса

Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Одеської області в складі:

головуючого - Михайлова В.О.,

суддів - Шейко Л.М., Короткова В.Д.,

при секретарі - Куриленко О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Ізмаїльського управління експлуатації газового господарства про відшкодування збитків та стягнення моральної шкоди за апеляційною скаргою Ізмаїльського управління експлуатації газового господарства на рішення Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 7 вересня 2006 року,

встановила:

В травні 2006 року позивач звернувся до суду з названим позовом. Свої вимоги мотивував тим, що він є власником будинку АДРЕСА_1, який знаходиться у кварталі НОМЕР_1 газозабезпечення, що підтверджується індивідуальним проектом. Також в квітні 2004 року йому були розроблені технічні умови до робочого проекту, в зв'язку з чим він звернувся до відповідача з проханням про підключення до внутріквартального газорозподільника. В задоволенні його прохання було відмовлено з оглядом на наявність листів інших власників будинків у кварталі НОМЕР_1. Рішенням Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 29.06.2005 року відмова відповідача стосовно підключення визнана незаконною та на відповідача покладений обов'язок підключити вказаний будинок до існуючого в кварталі НОМЕР_1 у м. Ізмаїлі газопроводу. Виконання рішення суду відбулось після відкриття виконавчого провадження по справі 22 серпня 2005 року , що вимусило його закупити та використати до вищевказаної події 6 тонн вугілля та 2 кубометра дров на 2490 грн., а також використати скраплений газ на загальну суму 780 грн. З оглядом на вартість природного газу за вказаний період просить стягнути різницю у розмірі 2430грн,, а також моральну шкоду в сумі 7500грн., розмір якої обґрунтовує стражданнями, які зазнала його сім'я внаслідок дій відповідача, розладом в сім"ї, сварками між сусідами.

Справа №22-414/2007р.                                       Категорія - 44

Головуючий 1 інстанції - Жигулін С.М. Доповідач - Михайлов В.О.

Представник відповідача позов не визнав і пояснив, що розмір збитків позивачем не доказаний, а відмова у підключенні до газорозподільника пов'язана із надходженням до Ізмаїльського управління газового господарства Листів від співвласників газопроводу, від імені яких діяла ОСОБА_2. Розмір матеріальної шкоди вважає недоведеним. З урахуванням відсутності вини в діях відповідача, просить відмовити і в стягненні моральної шкоди.

Рішенням Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 7 вересня 2006 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволені частково і з Ізмаїльського управління експлуатації газового господарства стягнуто на йоґо користь 1650 грн. матеріальної шкоди, 300грн. моральної шкоди та судові витрати в сумі 81 грн.,а усього 2031 грн.

В апеляційній скарзі на зазначене рішення Ізмаїльське управління експлуатації газового господарства просить про його скасування та постановления нового про відмову в задоволенні позовних вимог, посилаючись на порушення судом норм матеріального і процесуального права та неповне дослідження обставин справи.

Розглянувши матеріали справи,заслухав доповідь судді-доповідача, доводи апеляційної скарги та пояснення на неї,колегія суддів вважає,що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з таких підстав.

Згідно зі ст.30 ЦПК України сторонами у справі можуть бути фізичні і юридичні особи.

Як випливає із довідки Одеського обласного управління статистики, Ізмаїльське управління експлуатації газового господарства не є юридичною особою,а є підрозділом ВАТ „Одесагаз".

Відповідно до ч.2 ст. 109 ЦПК України позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їхнім місцезнаходженням.

Разом з тим,відповідно до ч.б ст. 110 ЦПК України позови про відшкодування шкоди,завданої майну фізичних або юридичних осіб,можуть пред'являтися також за місцем завдання шкоди.

В порушення вимог ст.33 ЦПК України суд не роз'яснив позивачу необхідність заміни відповідача і не вжив заходів до залучення до участі у справі ВАТ „Одесагаз" і таким чином вирішив питання про права та обов'язки осіб,які не брали участь у справі.

За таких обставин колегія суддів вважає,що суд порушив вимоги норм цивільно-процесуального закону,які є безумовною підставою для скасування, постановленого по справі рішення з направленням справи на новий розгляд.

Керуючись ст.ст. 307,311 ч.1 п.4,314,315 ЦПК України, колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Одеської області,

ухвалила:

Апеляційну скаргу Ізмаїльського управління газового господарства задовольнити частково.

Рішення  Ізмаїльського  міськрайонного  суду  Одеської області  від 7.09.2006р. скасувати, справу направити на новий розглядів той же суд іншому судді.

Ухвала     набирає законної сили  з  моменту її проголошення,але  може  бути

оскаржена y касаційному порядку до Верховного Суду України протягом Двох місяців з дня набрання законної сили.

Судді апеляційного суду Одеської області

В.О.Михайлов Л.М.Шейко В.Д.Коротков