Рішення №457989

Справа № 22ц-100/2007 р.                           Головуючий у 1-й інстанції: Мамонова О.Є.

Категорія - цивільна                                                                                  Доповідач: Лакіза Г.П.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

18 січня 2007 року                                                                                                       м. Чернігів

Апеляційний суд Чернігівської області у складі:

головуючого-судді:     Євстафіїва O.K.

суддів:                                 Лакізи Г.П., Редьки А.Г.

при секретарі:                    Вареник О.М.

з участю:                            заявника ОСОБА_1

розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Чернігові цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Деснянського районного суду м. Чернігова від 21 листопада 2006 року по цивільній справі за заявою ОСОБА_1 про оголошення померлим ОСОБА_2, -

встановив:

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати рішення Деснянського районного суду м. Чернігова від 21 листопада 2006 року, яким відмовлено в задоволенні її заяви про оголошення померлим ОСОБА_2, її колишнього чоловіка та батька її неповнолітньої дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н., та просила ухвали нове рішення про задоволення її вимог.

За доводами апеляційної скарги, суд в рішенні не навів мотивів і змісту доказів її заяви та пояснень, безпосередньо викладених у судовому засіданні; не вказав, якими конкретними доказами спростовано її доводи та докази; не дав правової оцінки поясненням допитаних свідків та змісту протоколу італійського регіонального управління поліції про безслідне зникнення ОСОБА_4. Своїм необгрунтованим рішенням місцевий суд позбавив її малолітню дитину засобів для існування.

Заявник ОСОБА_1 підтримала апеляційну скаргу.

Суд першої інстанції встановив, що з дня зникнення ОСОБА_2 не минуло трьох років, і що відсутні підстави для висновку про те, що ОСОБА_2 пропав без вісті за обставин, що загрожували йому смертю або дають підставу припускати його загибель від нещасного випадку. Тому місцевий суд дійшов висновку про те, що відсутні передбачені законом підстави для визнання ОСОБА_2 померлим.

2

Заслухавши   суддю-доповідача,   пояснення   заявника   ОСОБА_1, перевіривши доводи апеляційної скарги та матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга ОСОБА_1 підлягає відхиленню, оскільки суд першої   інстанції   ухвалив   рішення   з   додержанням   норм   матеріального   і процесуального права.

Частина 1 статті 46 Цивільного кодексу України передбачає, що фізична особа може бути оголошена судом померлою, якщо у місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування або протягом трьох років, або протягом шести місяців, якщо ця особа пропала безвісті за обставин, що загрожували їй смертю або дають підставу припускати її загибель від певного нещасного випадку. Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_2 зник 30.06.2005 p., тобто з дня його зникнення не пройшло три роки. Суд також встановив, що хоча з дня зникнення ОСОБА_2 пройшло понад шість місяців, але відсутні підстави вважати, що він пропав за обставин, що загрожували йому смертю, або припускати його загибель від певного нещасного випадку. Такий висновок місцевого суду відповідає встановленим судом обставинам справи та дослідженим доказам. Із змісту протоколу управління поліції міста Каповєрдє регіонального управління поліції області Лаціо (Італія) (а.с.9-11), на який посилається ОСОБА_1, також не можна зробити висновок про те, що ОСОБА_2 пропав безвісті за обставин, які загрожували йому смертю або дають підстави припускати його загибель від нещасного випадку.

Судом першої інстанції з'ясовані всі суттєві обставини даної справи, досліджено достатньо доказів для правильного вирішення справи, дослідженим доказам дана належна правова оцінка, норми матеріального та процесуального права застосовані вірно. Доводи апеляційної скарги аналогічні доводам позовної заяви ОСОБА_1, та її доводам під час розгляду справи в суді першої інстанції, і не містять підстав для скасування судового рішення.

Керуючись ст.ст. 303, 307, 308, 313-315, 317 ЦПК України, апеляційний суд,-

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.

Рішення Деснянського районного суду м. Чернігова від 21 листопада 2006 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, і може бути оскаржена у касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.