Рішення №457992

                                                                                   Справа № 2-а-116/07

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 січня 2007 року суддя ленінського районного суду м. Кіровограда

Кропліс Л.В., розглянувши позовну заяву кандидата на посаду міського голови

міста Кіровограда ОСОБА_1 до ОСОБА_2

, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, територіальної виборчої

комісії міста Кіровограда про встановлення відсутності повноважень членів

територіальної виборчої комісії ОСОБА_2 ,

ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 у зв'язку з відкликанням їх суб'єктом, який їх висунув,

зобов'язання територіальної виборчої комісії утримуватися від дій щодо

реалізації повноважень членами територіальної виборчої комісії міста

Кіровограда дії яких припинено та зобов'язання ОСОБА_2

Олександрівни, ОСОБА_3,ОСОБА_4, ОСОБА_5 утримуватися від дій щодо

реалізації повноважень члена територіальної виборчої комісії міста

Кіровограда у зв'язку з припиненням їх повноважень, -                                             

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з указаним позовом.

Вирішуючи питання про відкриття провадження, вважаю, що подана заява не підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства, оскільки ст. 17 ч.2 п.4 КАС компетенція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи щодо відносин, які відповідно до закону, статуту (положення) об'єднання громадян віднесені до його внутрішньої діяльності або виключної компетенції.

Відповідно до ст. 21 Закону України „Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" територіальна виборча комісія формується відповідною сільською, селищною, міською, районною у місті, районною, обласною радою, про що виносить відповідне рішення.

Статтею 28 п.5 Закону України „Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" вказано на виключну компетенції органу, що утворив виборчу комісію щодо формування нового складу комісії або включення до складу інших осіб замість тих, повноваження яких припинено у порядку, встановленому Законом.

Разом з тим, суб'єктам виборчого процесу надано право згідно ст. 174 КАС оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, які порушують законодавство про вибори.

Таким чином, на підставі ст. 109 ч.І п.1 КАС у відкритті провадження в адміністративній справі відмовлено.

Керуючись ст. 21,28 Закону України Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", ст.17 ч.2 п.4, ст. 109 ч.І п.1 КАС, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження по адміністративній справі за позовом кандидата на посаду міського голови міста Кіровограда ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, територіальної виборчої комісії міста Кіровограда про встановлення відсутності повноважень членів територіальної виборчої комісії ОСОБА_2 , ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 у зв'язку з відкликанням їх суб'єктом, який їх висунув, зобов'язання територіальної виборчої комісії утримуватися від дій щодо реалізації повноважень членами територіальної виборчої комісії міста Кіровограда дії яких припинено та зобов'язання ОСОБА_2 Олександрівни, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 утримуватися від дій щодо реалізації повноважень члена територіальної виборчої комісії міста Кіровограда у зв'язку з припиненням їх повноважень як такої, що не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Позовну заяву з доданими матеріалами повернути позивачу.

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Кіровоградської області протягом двох днів.

Суддя-підпис                                              

З оригіналом звірено:                       

Суддя              Кропліс Л.В.