Рішення №458004

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 січня 2007 року                                                               м. Івано-Франківськ

Колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Івано-Франківської області в складі:

головуючого             Шишка А.І.

суддів                          Павлишиної А.Т., Девляшевського В.А.

секретаря                  Білик Л.З.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до фермерського господарства ім. Шевченка про стягнення заборгованості по зарплаті за апеляційною скаргою фермерського господарства ім. Шевченка на рішення Богородчанського районного суду від 15 листопада 2006 р.,-

встановила:

Рішенням Богородчанського районного суду від 15 листопада 2006 року стягнуто з фермерського господарства ім. Шевченка на користь ОСОБА_1 1290 грн. 63 коп. заборгованості по зарплаті.

В апеляційній скарзі фермерське господарство посилається на те, що суд не врахував, що Законом України "Про статус гірських населених пунктів" держава гарантувала встановлення доплат до ціни сільськогосподарської продукції, яка вироблена в місцевостях, що віднесені до статусу гірських, однак зазначені гарантії державою не виконуються і вона не бере сільськогосподарську продукцію у виробників, що знаходяться у гірських населених пунктах. Отже, не було підстав для підвищення тарифних ставок і посадових окладів. Постанови KM України п.648 від 11.08.1995 року не поширюється на сільськогосподарське підприємство, яким є фермерське господарство. Апелянт просить рішення скасувати, а в позові відмовити.

Вислухавши доповідача, представників апелянта та позивача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з таких підстав.

Як вбачається з матеріалів справиОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 працював у відповідача різноробочим. Село Глибоке, на території якого знаходиться фермерське господарство ім. Шевченка має статус гірського населеного пункту. На підставі ст. 5 Закону України "Про статус гірських населених пунктів в Україні" рішенням Глибоківської сільської ради №85 від 14.12.2004 рокуОСОБА_1 віднесений до категорії осіб, які проживають у гірській місцевості.

Відповідно до постанови KM України №648 від 11.08.1995 року "Про умови оплати праці осіб, які працюють у гірських районах" на підприємствах установах та організаціях, розташованих на території населених пунктів, яким надано статус гірських, тарифні

Справа №22-ц-1615/06 р. №22-ц-60/07 р.   Головуючий у І інстанції Битківський Л.М.

Категорія 41                                                     Доповідач Шишко А.І.

2

ставки і посадові оклади підвищуються на 25%. Таких надбавок позивач не одержував, тому суд обгрунтовано задовольнив позовні вимоги, сума не виплаченої зарплати судом нарахована правильно.

Рішення суду постановлене з дотриманням норм матеріального і процесуального права, а доводи апеляційної скарги його обгрунтованості не спростовують.

Керуючись ст.ст. 307, 308, 313-315 ЦПК України, колегія суддів,-

ухвалила:

Апеляційну скаргу фермерського господарства ім. Шевченка Богородчанського району відхилити, а рішення Богородчанського районного суду від 15 листопада 2006 року по даній справі залишити без зміни.

Ухвала набирає чинності з моменту проголошення, однак може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.

Судді:                                                                                        А.І. Шишко

А.Т. Павлишина В.А. Девляшевський