Рішення №458365

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

     

          6 березня 2007 року                                                    м. Київ

             Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України в складі:

Левченка Є.Ф., Сеніна Ю.Л., Шабуніна В.М..

розглянувши в попередньому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про визнання договору купівлі-продажу квартири недійсним та за зустрічним позовом ОСОБА_2до ОСОБА_1про усунення перешкод у користуванні квартирою та виселення,

в с т а н о в и л а :

             У квітні 2004 року ОСОБА_1 звернулася до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що 4 лютого 2004 року продала відповідачу належну їй квартиру, проте грошей він нього не отримала, цей договір був укладений нею під впливом тяжких обставин, відповідач відмовився віл розірвання договору, а тому  договір повинен бути визнаний недійсним.

             ОСОБА_2 пред”явив зустрічний позов про виселення, посилаючись на те, що після продажу квартири ОСОБА_1 відмовляється її звільнити, порушуючи його право власності.

             Рішенням Іллічівського міського  суду від 22 грудня 2005 року, залишеним без змін ухвалою Апеляційного суду Одеської області від                15 листопада 2006 року, у задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено, зустрічний позов  задоволено.

            У касаційній скарзі ОСОБА_1  просить скасувати ухвалені у справі судові рішення і постановити нове рішення про задоволення її позову та про відмову в задоволенні зустрічного позову, посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального права та порушення норм процесуального права.                 

             Касаційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.

             Відповідно до ч. 2 ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.

                 Доводи скарги та матеріали витребуваної справи не дають підстав для висновку, що судами при розгляді справи допущені порушення норм матеріального чи процесуального права, які передбачені ст.ст. 338 - 341 ЦПК України як підстави для скасування рішень.             

             Згідно із ч. 1 ст. 335 ЦПК України суд касаційної інстанції не вправі встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими, а тому доводи касаційної скарги в цій частині також не можуть бути визнані як підстава для призначення справи  до судового розгляду.

             Оскаржувані судові рішення ухвалені з додержанням норм матеріального і процесуального права.

             Керуючись ст.ст. 332, 336  ЦПК України, колегія суддів Cудової палати у цивільних справах Верховного Суду України

у  х  в  а  л  и  л  а :

             Касаційну скаргу ОСОБА_1 відхилити, рішення Іллічівського міського  суду від 22 грудня 2005 року та ухвалу Апеляційного суду Одеської області від  15 листопада 2006 року залишити без змін.

             Ухвала оскарженню не підлягає.

             Судді Верховного Суду України :                                   Є.Ф.Левченко

                                                                                                            Ю.Л.Сенін

                                                                                                             В.М.Шабунін