Рішення №458377

УХВАЛА

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

1 березня 2007 року

                    м. Київ

   

Колегія суддів Судової палати у цивільних справах

Верховного Суду України в складі:

головуючого

Гнатенка А.В.,

суддів:               

Балюка М.І,    Левченка Є.Ф.,     Лихути Л.М.,      

Прокопчука Ю.В.,  

Пшонки М.П.,   Романюка Я.М.,   

розглянувши скаргу ОСОБА_1про перегляд у зв'язку з винятковими обставинами рішення Тернопільського міського суду Тернопільської області від 14 січня 2004 року, ухвали Апеляційного суду Тернопільської області від 6 травня 2004 року та ухвали колегії суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України від 16 березня 2005 року в справі за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2, ОСОБА_3, виконавчого комітету Тернопільської міської ради Тернопільської області, Тернопільського міського бюро технічної інвентаризації, третя особа ЖЕД ТОВ “Мрія”, про визнання договору купівлі-продажу 1/10 частини жилого будинку та реєстраційного посвідчення до нього недійсними, видачу ордера на квартиру, зобов'язання укласти договір найму житла та за зустрічним позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1про усунення перешкод в користуванні будинком шляхом виселення,    

в с т а н о в и л а:

Рішенням Тернопільського міського суду від 14.01.2004 р., залишеним без зміни ухвалою Апеляційного суду Тернопільської області від 6.05.2004 р. та ухвалою колегії суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України від 16.03.2005 р., у задоволенні первісного позову відмовлено, а зустрічний позов задоволено.

ОСОБА_1 звернувся до Верховного Суду України із заявою про перегляд судових рішень за винятковими обставинами, посилаючись на порушення судами норм матеріального права та застосування житлового законодавства всупереч нормам Конституції України.

Розглянувши скаргу, колегія суддів вважає, що підстави для допуску скарги до провадження у зв'язку з винятковими обставинами відсутні, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 354 ЦПК України судові рішення у цивільних справах  можуть бути переглянуті у зв'язку з винятковими обставинами після їх перегляду у касаційному порядку, якщо вони оскаржені з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одного і того самого положення закону; визнання судового рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, таким, що порушує міжнародні зобов'язання України.

Доводи скарги ОСОБА_1 не дають підстав для висновку про наявність передбачених ст. 354 ЦПК України підстав для перегляду рішень у зв'язку з винятковими обставинами.

Керуючись ст.ст. 356, 360 ЦПК України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України 

у  х  в  а  л  и  л  а :

Відмовити ОСОБА_1в допуску його скарги до провадження у зв'язку з винятковими обставинами в справі за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2, ОСОБА_3, виконавчого комітету Тернопільської міської ради Тернопільської області, Тернопільського міського бюро технічної інвентаризації, третя особа ЖЕД ТОВ “Мрія”, про визнання договору купівлі-продажу 1/10 частини жилого будинку та реєстраційного посвідчення до нього недійсними, видачу ордера на квартиру, зобов'язання укласти договір найму житла та за зустрічним позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1про усунення перешкод в користуванні будинком шляхом виселення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий   

А.В. Гнатенко 

Судді:   

М.І. Балюк

Є.Ф. Левченко

Л.М. Лихута

Ю.В. Прокопчук

М.П. Пшонка

Я.М. Романюк