Рішення №458409

У х в а л а

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

23 лютого 2007 року                                                                    м. Київ

Суддя Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України

Гуменюк В.І.,

розглянувши касаційну скаргу ОСОБА_1на рішення апеляційного суду Донецької області від 13 грудня 2006 року в справі за позовом ОСОБА_1до Державного підприємства “Добропіллявугілля” про відшкодування моральної шкоди,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернулась із зазначеним позовом, посилаючись на те, що її чоловік ОСОБА_1 перебував у трудових відносинах з ДП “Добропіллявугілля” і 3 лютого 2003 року під час виконання трудових обов'язків з ним стався нещасний випадок, у результаті чого він був смертельно травмований. Підприємством була створена комісія із розслідування причин смерті ОСОБА_1, яка, провівши розслідування, дійшла висновку про взяття даного нещасного випадку на облік та склала акт форми Н-1. Оскільки втратою чоловіка їй спричинена моральна шкода, позивач просила стягнути з відповідача на її користь 100 000 грн. у рахунок відшкодування моральної шкоди.

Рішенням Добропільського міськрайонного суду від 26 червня 2006 року позов задоволено частково. Стягнуто з відповідача на користь позивача 60000 грн. у рахунок відшкодування моральної шкоди. У решті позову відмовлено.

Рішенням апеляційного суду Донецької області від 13 грудня 2006 року рішення Добропільського міськрайонного суду від 26 червня 2006 року змінено, зменшено розмір відшкодування моральної шкоди, яка підлягає стягненню з Державного підприємства “Добропіллявугілля” на користь ОСОБА_1 до 40000 грн.

У касаційній скарзі ОСОБА_1просить скасувати ухвалене рішення апеляційного суду, посилаючись на порушення судом норм матеріального і процесуального права.

У відкритті касаційного провадження слід відмовити з таких підстав.

Відповідно до пункту 5 частини 3 статті 328 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті касаційного провадження, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені у ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.

Касаційна скарга необґрунтована. Доводи скарги висновків суду не спростовують. Передбачених законом підстав неправильного застосування норм матеріального чи порушення норм процесуального права не встановлено.

Керуючись пунктом 5 частини 3, частинами 4, 5 статті 328 ЦПК України,

у х в а л и в:

         Відмовити у відкритті касаційного провадження у справі за позовом ОСОБА_1до Державного підприємства “Добропіллявугілля” про відшкодування моральної шкоди.

         Копію ухвали та додані до скарги матеріали направити скаржнику.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Верховного Суду України                                                 В.І. Гуменюк