Рішення №458410

У х в а л а

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

21 лютого 2007 року

м. Київ

 

Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України в складі:

головуючого

Яреми А.Г.,

суддів:

Левченка Є.Ф.,

Романюка Я.М.,

Охрімчук Л.І.,

Сеніна Ю.Л.,

розглянувши в судовому засіданні справу за позовом закритого акціонерного товариства “Телерадіокомпанія Люкс” (м. Львів) до товариства з обмеженою відповідальністю “Телерадіокомпанія Клас”, закритого акціонерного товариства “Телерадіокомпанія Люкс” (м. Київ), ОСОБА_1, ОСОБА_2, треті особи ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7про визнання незаконним рішення установчих зборів господарського товариства за касаційною скаргою товариства з обмеженою відповідальністю “Телерадіокомпанія Клас” на рішення Франківського районного суду м. Львова від 30 вересня 2005 року та ухвалу апеляційного суду Львівської області від 11 вересня 2006 року,

           

в с т а н о в и л а :

В червні 2005 року закрите акціонерне товариство “Телерадіокомпанія Люкс” (м. Львів) звернулося в суд з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю “Телерадіокомпанія Клас”, закритого акціонерного товариства “Телерадіокомпанія Люкс” (м. Київ), ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про визнання незаконним рішення установчих зборів закритого акціонерного товариства “Телерадіокомпанія Люкс” (м. Київ) від 16 січня 2002 року в частині обрання до складу ради товариства ОСОБА_3 та ОСОБА_4, а членами ревізійної комісії ОСОБА_5, ОСОБА_6 таОСОБА_7, посилаючись на те, що зазначені особи не є акціонерами товариства, відтак, не можуть обиратися до його ради та ревізійної комісії.

Заочним рішенням Франківського районного суду м. Львова від 30 вересня 2005 року, залишеним без зміни ухвалою апеляційного суду Львівської області від 11 вересня 2006 року, позов задоволено.

В касаційній скарзі товариство з обмеженою відповідальністю “Телерадіокомпанія Клас” просить скасувати зазначені судові рішення та ухвалити нове рішення про відмову в позові, посилаючись на їх необґрунтованість та порушення судом норм матеріального та процесуального права.

Заслухавши доповідь судді Верховного Суду України, дослідивши матеріали справи та перевіривши наведені у скарзі доводи, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга підлягає до задоволення частково.

Відповідно до ст. 224 ЦПК України умовою проведення заочного розгляду  та ухвалення заочного рішення є неявка в судове засідання відповідачів, які належним чином повідомити про час та місце розгляду справи.

Однак, погодитися з таким висновком не можна, оскільки в справі немає відомостей про вручення судових повісток відповідачам та третім особам..

Таким чином, судом допущено порушення норм процесуального права, яке відповідно до п. 3 ст. 338 ЦПК України є підставою для обов'язкового  скасування рішення з передачею справи на новий розгляд.

Керуючись п. 2 ч. 1 ст. 336, п. 3 ч. 1 ст. 338, п.2 ч.1. ст. 334 ЦПК України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України,

у х в а л и л а :

Касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Телерадіокомпанія Клас» задовольнити частково.

Заочне рішення Франківського районного суду м. Львова від 30 вересня 2005 року та ухвалу апеляційного суду скасувати і передати справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий                                                                          А.Г.Ярема

Судді:                                                                                    Є.Ф.Левченко

                                                                                               Л.І.Охрімчук

                                                                                              Я.М.Романюк

                                                                                              Ю.Л.Сенін