Рішення №462038

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 січня 2007р.                                                                              м. Івано-Франківськ

Колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Івано-Франківської області в складі:

головуючого              Горблянського Я.Д.,

суддів                         Девляшевського В.А., Фединяка В.Д.,

секретаря                   Сем"янчук С.Й.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за апеляційною скаргою начальника державної виконавчої служби у Богородчанському районі Сурмачевського Ю.Ю. на постанову Богородчанського районного суду від 14.11.2006 року, -

встановила:

Постановою Богородчанського районного суду від 14.11.2006 року визнано неправомірною постанову держвиконавця від 15.09.2006 року про відмову у відкритті виконавчого провадження щодо виділення ОСОБА_1 у власність приміщень житлового будинку, господарських будівель, огорожі, криниці та речей домашнього вжитку. Зобов"язано виконавчу службу в Богородчанському районі прийняти до виконання виконавчий лист НОМЕР_1  і відкрити виконавче провадження.

На дану постанову начальник ДВС у Богородчанському районі Сурмачевський Ю.Ю. подав апеляційну скаргу, в якій посилається на те, що порядок та спосіб виконання рішень виділення частини майна, розподіл майна тощо законом не передбачено. Тому прийняття виконавчих документів, на виконання яких державному виконавцю не надано повноважень та законом не встановлено порядок їх виконання, є неправомірним. Керуючись п.7 ст.26 Закону України „Про виконавче провадження" 15.09.2006 року держвиконавцем винесена постанова про відмову у відкритті виконавчого провадження, як наявність обставин передбачені законом, які виключають здійснення виконавчого провадження. Просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нову постанову.

Апелянт Сурмачевський Ю.Ю. підтримав апеляційну скаргу, просить постанову суду першої інстанції скасувати і ухвалити нову постанову про відмову в задоволенні позову.

Позивач ОСОБА_1 просить апеляційну скаргу відхилити, а постанову суду залишити без змін.

Розглянувши матеріали справи та оцінивши зібрані докази, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає до часткового задоволення.

Згідно ст.383 ЦПК України учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього кодексу, порушено їх права чи свободи.

Справа № 22-а-25/2007р.                       Головуючий у 1 інстанції Могила А.Б.

Категорія 19                                            Доповідач Горблянський Я.Д.

Як вбачається з рішення Богородчанського районного суду від 10.04.2006 року воно було ухвалено відповідно до ЦПК України та видано по цьому рішенню виконавчий лист, який направлено до виконання ДВС у Богородчанському районі.

Однак, позивач оскаржив дії держвиконавця в порядку адміністративного судочинства, а суд першої інстанції розглянув спір в порядку адміністративного судочинства, хоча згідно ст.157 ч.1 КАС України повинен був закрити провадження у справі.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 157 ч.1, 198, 203, 205, 206 КАС України, колегія суддів, -

ухвалила:

Апеляційну скаргу начальника державної виконавчої служби у Богородчанському районі задоволити частково.

Постанову Богородчанського районного суду від 14.11.2006 року скасувати.

Провадження в справі за позовом ОСОБА_1 до державної виконавчої служби у Богородчанському районі про визнання недійсною постанови державного виконавця про відмову у відкритті провадження-закрити.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, однак може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного Суду України протягом одного місяця з дня набрання нею законної сили.

Головуючий:                                                                        Я.Д. Горблянський

Судді:                                                                                     В.А. Девляшевський

В.Д. Фединяк