Рішення №462391

РІШЕННЯ

Ім'ям України

18 січня 2007 р.                                                                                                         Справа № 2 - 1467

Козятинський міськрайсуд Вінницької обл.

в складі головуючого судді                 Воронюк В.А

при секретарі                                        Полонській Н.М

розглянувши у відкритому судовому засіданні

в м. Козятині  справу за позовом ОСОБА_1 до Зозулинецької сільської ради про визнання права власності на спадкове майно,

ВСТАНОВИВ:

Позивачка ОСОБА_1 просить визнати за нею право власності на спадкове майно, яке залишилось після смерті матері - ОСОБА_2, а саме житловий будинок з погосподарськими будівлями, розташований АДРЕСА_1 Заявниця посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати -ОСОБА_2, а вона являється єдиним спадкоємцем. На день смерті матері залишилось спадкове майно - жилий будинок з погосподарськими будівлями, розташований АДРЕСА_1. Спадщину вона прийняла у встановлений законом строк. Оформити спадщину в нотаріальній конторі вона не може у зв'язку з відсутністю правовстановлюючих документів на будинок на ім'я ОСОБА_2

В судовому засіданні позивачка позов підтримала та підтвердила обставини зазначені вище.

Представник відповідача - Зозулинецький сільський голова в судове засідання не з'явився, подавши до суду заяву, в якій позов визнає та просить розглядати справу у його відсутність.

Заслухавши позивачку, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Судом встановлено, що 3 травня 2006 р. померла ОСОБА_2 (а.с. 4). Після її смерті залишилось спадкове майно, що складається з житлового будинку з погосподарськими будівлями, розташованого АДРЕСА_1 Позивачка ОСОБА_1 спадщину прийняла, оскільки у встановлений законом строк звернулась до державної нотаріальної контори з заявою на прийняття спадщини, проте отримати свідоцтво про право на спадщину за законом вона не може із - за відсутності на ім'я ОСОБА_2 правовстановлюючих документів на жилий будинок.

Про те, що будинок належить ОСОБА_2 підтверджується технічним: паспортом на житловий будинок по АДРЕСА_1 де зазначено, що власником будинку є ОСОБА_2 (а.с.7). А також довідкою Зозулинецької сільської ради від 7.12.2006р., де зазначено, що будинок, який знаходиться в АДРЕСА_1  зареєстрований по господарській книзі на ім'я ОСОБА_2( а.с. 11)

Оскільки із -за відсутності правовстановлюючого документа на житловий будинок з господарськими будівлями АДРЕСА_1  на ім'я ОСОБА_2, позивачка не може оформити право на спадщину, тому її право порушено і підлягає захисту за судовим рішенням.

Правовідносини, які склались між сторонами, відповідають вимогам ст.ст.1216,1223, 1268 ЦК України-,-згідно з якими спадкуванням є перехід прав та обов'язків( спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців); право на спадкування мають особи, визначені у заповіті; спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її; незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст.1216, 1218, 1223, 1268 ЦК України, ст.ст. 60, 208,209,212-215 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ Позов задоволити.

За ОСОБА_1 визнати право власності на спадкове майно, а саме на жилий будинок з погосподарськими будівлями, розташований у АДРЕСА_1, який залишився після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 -ОСОБА_2.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Вінницької області через Козятинський міськрайонний суд, про що в суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення має бути подана заява про апеляційне оскарження.

В разі подання заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів з дня подання такої заяви.

Рішення набрало законної сили 30.01.2007 року