Рішення №462906

                                            Справа №2-513/2007р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

15 січня 2007 року                                       Луцький міськрайонний суд Волинської області

в складі: головуючого-судді: Савицької Н.В.

при секретарі - Клейменовій О.Ю.

з участю позивачки -ОСОБА_1

відповідача - ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Луцьку цивільну справу за

позовом   ОСОБА_1до ОСОБА_2про стягнення

аліментів,-

встановив:

05.12.2006 рокуОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини.

Свої вимоги обґрунтовує тим, що з 2004 р. по 2006 р. перебувала в зареєстрованому шлюбі з відповідачем.

Від спільного подружнього життя у сторін народився син - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1народження, який в даний час проживає та знаходиться на повному утриманні матері.

Відповідач не надає матеріальної допомоги синові. В зв'язку з чим позивачка просить суд, стягнути з ОСОБА_2 в її користь аліменти на утримання неповнолітнього сина в розмірі - 1/4 частини від усіх видів заробітку відповідача щомісячно до досягнення дитиною повноліття.

Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позов визнав. Суду пояснив, що згідний сплачувати аліменти на утримання сина ОСОБА_3в розмірі - 1/4 частки від усіх видів заробітку щомісячно.

ПозивачкаОСОБА_1 в судовому засіданні позовну заяву підтримала з підстав в ній зазначених. Просила суд, позов задовольнити.

Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши та оцінивши представлені по справі докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення.

Відповідно до ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Судом встановлено, що сторони з 2004 року по 2006 рік перебували в зареєстрованому шлюбі, що підтверджується свідоцтвом про розірвання шлюбу серії І-ЕГ № НОМЕР_1 від 12.05.2006 р. (ах. З ).

Від спільного подружнього життя у сторін народилась одна дитина: син - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1народження, що підтверджується свідоцтвом про народження (а.с.4).

Відповідно до свідоцтва про народження неповнолітньої дитини ОСОБА_3 вбачається, що ОСОБА_2 являється батьком останнього (а.с.4 ).

В судовому засіданні встановлено, що відповідач не приймає участі в утриманні та вихованні неповнолітньої дитини, хоча спроможний надавати матеріальну допомогу синові, який знаходиться на утриманні та вихованні матері.

2

Відповідно до ч. З ст. 181 СК України аліменти за утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Визначаючи розмір стягуваних аліментів, суд враховує стан здоров'я, матеріальне становище сторін (а.с. 5-7) та неповнолітньої дитини.

Суд вважає, що ОСОБА_2 спроможний надавати матеріальну допомогу неповнолітньому синові в розмірі - 1/4 частини від усіх видів його заробітку, але не менше ЗО % прожиткового мінімуму визначеного для дитини відповідного віку і до досягнення нею повноліття, а тому позов слід задовольнити.

Відповідно до ст. ст. 81,88 ЦПК України з відповідача слід стягнути судовий збір та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Згідно п.1 ч.І ст. 367 ЦПК України, суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів - у межах суми платежу за один місяць.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 10,13,14,59,60,81,84,88,209,213,214,215, 367 ЦПК України, ст.ст. 77, 80,180,181,182,183 Сімейного кодексу України суд, -

вирішив:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2народження, в користь ОСОБА_1, 1979 року народження - аліменти на утримання неповнолітньої дитини: ОСОБА_3ІНФОРМАЦІЯ_1народження в розмірі - 1/4 частки від усіх видів заробітку (доходу) щомісячно до досягнення дитиною повноліття, але не менше ніж 30 % від прожиткового мінімуму визначеного для дитини відповідного віку, починаючи з 05.12.2006 року.

Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів - у межах суми платежу за один місяць.

Стягнути з ОСОБА_2, в користь держави суму в розмірі - 51 (п'ятдесят однієї) гривні судового збору.

Стягнути з ОСОБА_2суму в розмірі - 7 (сім) гривень 50 копійок на рахунок - одержувач: Територіальне управління державної судової адміністрації у Волинській області ; код ЄДРПОУ : 26276277 ; депозитний рахунок : №37315003000983; банк : УДК у Волинській області; МФО 803014; призначення платежу : за ІТЗ до Луцького міськрайонного суду Волинської області.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення протягом десяти днів з дня його проголошення та подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Луцького міськрайонного суду                 Н.В.Савицька