Рішення №462923

                                                Справа № 2-133/2007р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

17 січня 2007 року                                      Луцький міськрайонний суд Волинської області

в складі: головуючого - судді -                     Пушкарчук В.П.,

при секретарі -                                              Тростянчук Т.В.,

з участю позивачки - ОСОБА_1, відповідача - ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку справу за позовом

ОСОБА_1до  ОСОБА_2про  стягнення

аліментів, -

встановив:

28.11.2006 року ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів.

Свої вимоги обґрунтовує тим, що 07.10.2002 року між нею та відповідачем шлюб розірвано, про що свідчить відповідне свідоцтво від 25.11.2003 року, яке видане відділом реєстрації актів цивільного стану Луцького міського управління юстиції Волинської області, актовий запис № НОМЕР_1. Від даного шлюбу народилась неповнолітня дитина: дочка - ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 народження. Покликається на те, що дитина фактично перебуває на її утриманні. Відповідач матеріальну допомогу надає лише періодично та в незначних розмірах.

Просить суд, стягувати з відповідача в її користь аліменти на утримання неповнолітньої дочки в розмірі 1/4 частини від усіх видів заробітку (доходів), щомісячно, але не менше за встановлений законодавством мінімум до досягнення дитиною повноліття.

В судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала. Просить суд, позов задовольнити.

Відповідач ОСОБА_2 позовні вимоги позивачки визнав, додатково пояснив, що на даний час отримує мінімальну заробітну плату та допомагає колишній дружині як може. Проти задоволення позову не заперечував.

Заслухавши пояснення сторін, проаналізувавши матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що позов підставний та підлягає до задоволення з наступних підстав.

З свідоцтва про розірвання шлюбу вбачається, що сторони розірвали шлюб 07.10.2002 p., що підтверджується відповідним свідоцтвом від 25.11.2003 року, яке видане відділом реєстрації актів цивільного стану Луцького міського управління юстиції Волинської області, актовий запис № НОМЕР_1 (а.с. 2).

Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.

п. 1 ч. 1 ст. 182 СК України передбачає, що при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини.

З копії свідоцтва про народження від 20.11.1995 р. суд встановив, що відповідач ОСОБА_2 є батьком ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 народження (а.с.З).

2

Заслухавши думку учасників цивільного процесу, аналізуючи матеріали справи суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити та стягнути з відповідача судові витрати по розгляду справи.

Керуючись ст.ст. 8, 10, 60, 214, 215, ЦПК України ст.ст. 180, 181, 182, 183, 191 Сімейного Кодексу України, суд -

вирішив:

Позов задовольнити.

Стягувати з ОСОБА_21977 року народження, який проживає по АДРЕСА_1в користь ОСОБА_1аліменти на утримання неповнолітнього дочки - ОСОБА_3ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, в розмірі 1/4 частини від усіх видів заробітку (доходів), щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, починаючи з дня подачі заяви - 28.11.2006 року і до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2в дохід держави 51 грн. (п'ятдесят одну гривню) 00 коп. судових витрат та витрат на інформаційно - технічне забезпечення судового процесу в розмірі 30 грн. (тридцять гривень) 00 коп.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення та подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Луцького міськрайонного суду         В.П.Пушкарчук