Рішення №462926

2-1033/2007р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

12 січня 2007 року                                                       Луцький міськрайонний суд

у складі головуючого судді                                                      Івасюта Л.В.

при секретарі                                                                          Палій Т.С.

за участю позивача                                                                  ОСОБА_1

відповідача                                                                             ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Луцька справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про стягнення аліментів на неповнолітню дитину

встановив:

20 жовтня 2006 року ОСОБА_2 звернулась в суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітнього сина. Покликається на те, що перебувала у фактичних шлюбних відносинах з відповідачем з 1995 року по 2000 року. В шлюбі народилася дочка ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає з нею. Відповідач матеріальну допомогу на утримання неповнолітньої дитини не надає. Не досягнуто між ними угоди про добровільну сплату аліментів на дитину. Просить стягнути з відповідача в її користь аліменти на утримання дитини у розмірі 500 грн. щомісяця до досягнення дитиною повноліття.

В судовому засіданні позивач зменшила позовні вимоги, просить стягнути з відповідача в її користь аліменти на утримання дитини у розмірі 200 грн. щомісяця до досягнення дитиною повноліття.

Відповідач в судовому засіданні позов визнав, суду пояснив, що згідний сплачувати аліменти на дитину в розмірі 200 грн. щомісяця.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи суд прийшов до висновку, що заява підставна і підлягає до задоволення.

Відповідно до ст. 180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач ОСОБА_1 є батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, проживає окремо від дитини, свого обов'язку утримувати її не виконує, дитина перебуває на утриманні позивачки, а тому суд приходить до висновку, що в її користь слід стягнути аліменти з відповідача на утримання дитини.

При визначенні розміру аліментів, суд відповідно до ст. 182 СК України, враховує стан здоров'я дитини та матеріальне становище платника аліментів.

2

Розмір аліментів відповідно до ст. 184     СК     України     слід

встановити у твердій грошовій сумі, яку слід визначити у розмірі 200 грн. щомісяця.

Керуючись ст. 180,181,182,184 СК України, ст.ст.: 10,11, 58,60,212-215 ЦПК України, суд

вирішив:

Стягнути з ОСОБА_2, 1977 року народження, уродженця АДРЕСА_1в користь ОСОБА_1аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження у розмірі 200 (двісті) грн. до досягнення дитиною повноліття починаючи з 20.10.06 року.

Стягнути з ОСОБА_2в користь держави 51.00 (п'ятдесят одну) грн. мита.

Стягнути з ОСОБА_2в користь територіального управління судової адміністрації у Волинській області ЗО (тридцять) грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення протягом десяти днів з дня його проголошення та подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Луцького міськрайонного суду   Л.В.Івасюта