Рішення №462931

                                                                 Справа № 2-729/2007 p.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

(заочне)

12 січня 2007 року                             Луцький міськрайонний суд Волинської області

в складі: головуючого-                                   судді   Костюкевича O.K..

при секретарі                                                              Олексюк Т.В.

з участю позивача                                                      ОСОБА_1

прокурора                                                                   Клок О.М.

представник служби в справах неповнолітніх       Януль Т.Ф.

заочно розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Луцьку цивільну

справу за позовом ОСОБА_1, в інтересах неповнолітньої ОСОБА_2до ОСОБА_3про позбавлення батьківських прав, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, в інтересах неповнолітньої ОСОБА_2, звернулась в суд з позовом до ОСОБА_3про позбавлення батьківських прав.

Свій позов обґрунтувала тим, що вона з 16.02.1990 року перебувала в шлюбі з ОСОБА_4 Від даного шлюбу у них народилась донька ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1. Протягом тривалого часу відповідач не виконує своїх обов'язків по утриманню та вихованню неповнолітньої дочки, а саме: не забезпечує матеріально дитину, не цікавиться нею та не виявляє ніякого інтересу щодо її життя. Заборгованість відповідача ОСОБА_3по аліментах на утримання дочки ОСОБА_2 становить 4350,65 грн. Відповідач ОСОБА_3 не заперечує проти позбавлення його батьківських праві відносно дочки ОСОБА_2 Просить позбавити ОСОБА_3батьківських прав відносно його неповнолітньої дочки ОСОБА_2.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позов підтримала з підстав в ньому викладених та просила задовольнити.

Прокурор Клок О.М. не заперечувала проти задоволення позову, вважає, що позбавлення ОСОБА_3. батьківських прав відносно неповнолітньої дочки ОСОБА_2 є доцільним та таким, що відповідає інтересам дитини.

Представник служби в справах неповнолітніх Луцької міської ради Януль Т.Ф. в судовому засіданні позов підтримала, зазначила, що відповідач не цікавиться своєю неповнолітньою дочкою, не цікавиться її життям та здоров'ям. Вважає за доцільне позбавити ОСОБА_3. батьківських прав відносно їх неповнолітньої дочки ОСОБА_2

Відповідач ОСОБА_3 в судове засідання не з'явився по невідомій суду причині, попередньо подав нотаріально посвідчену заяву, в якій просив справу слухати у його відсутності та не заперечував проти позбавлення його батьківських прав відносно неповнолітньої дочки ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1.

Суд вважає за можливе розглядати справу у відсутності відповідача по наявних матеріалах.

Про заочний розгляд справи суд постановив ухвалу від 11.01.2007 року.

Судом встановлено, що згідно свідоцтва про народження серії ІІ-ВГ № НОМЕР_1, ОСОБА_2 народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 В графі батько значиться ОСОБА_3 (а.с.6).

Згідно довідки НОМЕР_2 Державної виконавчої служби у м. Луцьку, вбачається,  що  заборгованість  ОСОБА_3  за  аліменти,  які  з  нього

2

стягуються на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітньої дочки Дарини, 08.03.1991 року народження, становить 4530,65 грн.

З заяви, посвідченої 29.11.2006 року ОСОБА_5, приватним нотаріусом Луцького районного нотаріального округу Волинської області, ОСОБА_3 не заперечує проти позбавлення його батьківських прав, відносно його неповнолітньої дочки ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.

З висновку № НОМЕР_3, служба у справах неповнолітніх Луцького міськвиконкому, враховуючи інтереси дитини, вважає за доцільне позбавити гр. ОСОБА_3батьківських прав відносно неповнолітньої дочки ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження в зв'язку з тим, що він не займається вихованням, доглядом та матеріальним забезпеченням своєї неповнолітньої дочки.

Відповідно до п. 2 ч. ч. 1 ст. 164 Сімейного кодексу України, батьки, або один із них можуть бути позбавлені батьківських прав, якщо вони ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дітей.

Аналізуючи пояснення позивача, прокурора, представника служби в справах неповнолітніх Луцького міськвиконкому, досліджені в судовому засіданні письмові докази по справі, суд приходить до висновку, що позов ОСОБА_1 про позбавлення батьківських прав ОСОБА_3відносно неповнолітньої дитини ОСОБА_2підставний та підлягає до задоволення.

Встановлені судом відносини регулюються нормами сімейного права.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 58, 60, 63, 208, 213, 214, 215, 224-225 ЦПК України, ст.ст. 164, 165, 166 Сімейного Кодексу України суд,-

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Позбавити ОСОБА_3батьківських прав відносно його неповнолітньої дитини ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження.

Дане рішення є заочним і воно може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії. Заява про перегляд заочного рішення повинна відповідати вимогам ст. 229 ЦПК України.

Позивач має право оскаржити дане заочне рішення подавши заяву про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення.. Апеляційна скарга на дане рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду. Крім цього, апеляційна скарга на дане рішення може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження

Суддя Луцького міськрайонного суду                     Костюкевич O.K.