Рішення №463445

Справа № 22- 1909 ас   2006 р.                     Головуючий у 1 інстанції   Олещенко Л.Б.

Категорія   46                                                     Доповідач: Новікова Г.В.

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

8 грудня  2006 року

Апеляційний суд Донецької області в складі: головуючого   Рибалко Л.І. суддів Дем"яносова М.В., Новікової Г.В. при секретарі   Білявській І.Є.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Донецьку  справу за апеляційною скаргою  ОСОБА_1  на   постанову Ленінського районного суду м.Донецька від 13 жовтня 2006 року в справі за позовом ОСОБА_1 до прокурора Ленінського району м.Донецька  про визнання дій неправомірними

Заслухавши доповідача,пояснення  представника ОСОБА_1 за дорученням-ОСОБА_2, представника прокурора за дорученням- Сибірцевої Є.Ю., перевіривши доводи апеляційної скарги, апеляційний суд,-

ВСТАНОВИВ:

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати постанову Ленінського районного суду м.Донецька від 13 жовтня 2006 року, якою йому відмовлено в задоволенні позову. Вважав, що постанова не відповідає нормам матеріального та процесуального права, так як в судовому засіданні було встановлено факт незаконних дій відповідача, однак всупереч встановленим обставинам було відмовлено в позові. Крім того, судове засідання було проведено без фіксації технічними засобами.

Посилався на те, що 15.05.2006 року він отримав листа за підписом прокурора Ленінського району м.Донецька про те, що його заяви про порушення кримінальних справ за ст.ст. 182,382 КК України відносно посадових осіб ТОВ „ТБ" Амстор" направлені до прокуратури м.Донецька для визначення належності, оскільки вони відповідно до КПК України не можуть розглядатися прокуратурою Ленінського району м.Донецька. Вважав таку відповідь незаконною, так як будівля, де було скоєно злочин, розташована у Ленінському районі м.Донецька і розмежування повноважень прокуратур міст і районів регулюється не КПК, а наказом Генерального прокурора України. Його заява про злочин не була розглянута прокурором Ленінського району м.Донецька, а пересилалася між різними рівнями прокуратур, чим порушено його право на звернення до державних установ за захистом. Просив   визнати дії прокурора Ленінського району м.Донецька незаконними та зобов"язати розглянути його заяву про порушення кримінальних справ за ст.ст. 182,382 КК України відносно посадових осіб ТОВ „ТБ" Амстор".

В судовому засідання було змінено позовні вимоги. Позивач просив визнати дії прокурора незаконними.

Представник відповідача заперечуючи проти позову, посилався на те,що дії прокурора були правомірними.

Апеляційний суд вважає, що скарга не підлягає   задоволенню з таких підстав.

Суд повно та всебічно з"ясував дійсні обставини справи, дав належну оцінку наданим доказам і постановив законне і обґрунтоване рішення щодо  відмови в задоволенні позову.

Судом встановлено, що  заяви позивача щодо порушення кримінальної справи відносно посадових осіб ТОВ "ТБ „Амстор"   прокурором Ленінського району м.Донецька були направлені до прокуратури м.Донецька для визначення територіальної належності, виходячи із того, що посадові особи ТОВ "ТБ "Амстор" знаходяться в іншому районі міста. 10.05.2006 року після перевірки заяв позивача було відмовлено в порушенні кримінальної справи відповідно до вимог ст.97 КПК України.

За встановлених обставин суд обгрунтовано дійшов висновку про те, що в діях відповідача відсутнє порушення вимог законодавства, він діяв у відповідності до вимог ст.97 КПК України.

Постановлене судом рішення є законним і обґрунтованим, норми матеріального та процесуального права при розгляді справи додержані.

Доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку про неправильне застосування норм матеріального чи процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи.

Керуючись ст. 200 КАС України, апеляційний суд-

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу   ОСОБА_1 залишити без задоволення. Постанову Ленінського районного суду м.Донецька від 13 жовтня 2006 року залишити без зміни.

Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця.

Головуючий Судді: