Рішення №463467

Справа №1-562/2006 р.,№1-77/2007 p.

ПОСТАНОВА

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 січня 2007 року Крюківський районний суд М.Кременчука Полтавської області в складі толовуючого судді - Сьоря С.І., при секретарі - Бокатюк Ю.В., за участю прокурора - Шляхова М.Ю. розглянувши у відкритому судовому засіданні в М.Кременчуці Полтавської області кримінальну справу за обвинуваченням ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, в силу ст..89 КК України не судимого у вчиненні злочину передбаченого ст.309 ч.1 КК України ,-

ВСТАНОВИВ:

Підсудний ОСОБА_1 обвинувачується в тому, що вчинив злочини в сфері незаконного обігу наркотичних засобів при наступних обставинах.

В перших числах серпня 2006 року знаходячись в лісопосадці в районі дамби по вул..Лейтенанта Дніпрова в М.Кременчуці Полтавської області ОСОБА_1 зірвав стебла дикоростучого маку, після чого приніс їх по місцю свого проживання за адресою АДРЕСА_1 де подрібнив їх та висушив.

06.09.2006 року ОСОБА_1 маючи умисел на незаконне виготовлення наркотичних засобів, шляхом виварювання, виготовив із вказаних стебел дикоростучого маку близько 3 мл. наркотичного засобу - опію ацетильованого, частину якого вжив шляхом внутрішньовенної ін'єкції, а залишки зазначеного наркотичного засобу поклав до кишені та поніс по місцю свого проживання.

06.09.2006 року близько 15 год. 30 хв. біля 6.АДРЕСА_1 ОСОБА_1 був затриманий працівниками міліції і при особистому огляді у нього виявлено та вилучено медичний шприц об'ємом 5 мл., в якому знаходився наркотичний засіб - опій ацетильований в кількості 1, 5 мл., вага сухого опію 0, 105 грм., який останній незаконно придбав виготовив, виробив та зберігав для власних потреб без мети збуту.

Дії ОСОБА_1 органами попереднього розслідування кваліфіковано за ст..309 ч.1 КК України як незаконне придбання, виготовлення, виробництво та зберігання наркотичних засобів без мети збуту.

В ході підготовчої частини судового засідання підсудним заявлено клопотання про звільнення його від кримінальної відповідальності на підставі ст..309 ч.4 КК України так як він добровільно, без будь - якого примусу, з метою позбавитись залежності від наркотиків, пройшов психотерапевтичне лікування від наркоманії.

Суд вислухавши думку прокурора, який проти задоволення клопотання не заперечував, дослідивши матеріали справи вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Ст..309 ч.4 КК України передбачено, що особа, яка добровільно звернулася до лікувального закладу і розпочала лікування від наркоманії, звільняється від кримінальної відповідальності за дії передбачені частиною першою цієї статті.

Відповідно до довідки Медичного Центру «Валді» від 21.01.2007 року КОСОБА_1 пройшов психотерапевтичне лікування від наркоманії 21.01.2007 року по методу А.Р.Довженко.

Враховуючи викладене, а також те, що ОСОБА_1 обвинувачується у вчиненні злочину передбаченого ст.309 ч.1 КК України і відповідно до довідки Медичного Центру «Валді» останній 21.01.2007 року пройшов психотерапевтичне лікування від наркоманії по методу А.Р.Довженко, судове слідство по справі не закінчено то суд вважає за необхідне звільнити підсудного ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності, а справу відносно нього закрити.

По справі маються речові докази, які необхідно знищити в установленому законом порядку.

Керуючись СТ..СТ.7, 7-1, 7-2 КПК України, ст..309 ч.4 КК України ,-

ПОСТАНОВИВ:

Звільнити ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності за ст.309 ч.1 КК України у зв»язку з добровільним проходженням лікування від наркоманії, а справу відносно нього закрити.

Запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд відносно ОСОБА_1 -скасувати.

Речові докази по справі(а.с.17) - медичний шприц об»ємом 5 мл. та наркотичний засіб - опій ацетильований в кількості 1,5 мл., вага сухого опію 0,105 грам - знищити відповідно до вимог чинного законодавства.

На постанову може бути подана апеляція до апеляційного суду Полтавської області на протязі семи діб.