Рішення №463471

Справа  №  2-386/2007  p.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

25     січня     2007              року    Крюківський    райсуд    м.     Кременчука

Полтавської  області  в  складі: головуючого  судді  -  Демиденко  І.О.,

при секретарі - Коптяєвій Т.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кременчуці справу за позовом фізичної особи - ОСОБА_1 до державної установи - Виконкому Кременчуцької міської ради про визначення часток у спільній сумісній власності, за участю третьої особи - державного органу -Другої  Кременчуцької  державної  нотаріальної  контори,

встановив   :

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою, в якій прохає суд постановити рішення, яким визначити, що йому - ОСОБА_1 та померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 належить на праві спільної сумісної власності по 1/2 частині квартири, що знаходиться за  адресою:   АДРЕСА_1.

В   судовому   засіданні   позивач   позов   підтримав   в   повному обсязі.

Представник відповідача - Виконкому Кременчуцької міської ради та представник третьої особи - Другої Кременчуцької державної нотаріальної контори в судове засідання не з'явились, надали заяви згідно яких не заперечують проти позовних вимог ОСОБА_1 та прохають  розглядати  справу  у  їх  відсутності.

Вивчивши    матеріали    справи,     вислухавши    позивача, оцінюючі надані докази, суд встановив, що дійсно на праві спільної сумісної власності позивачу та померлійІ НФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 належить квартира    АДРЕСА_1, що підтверджується копією свідоцтва про право власності на житло. Відповідно до свідоцтва про смерть ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1. Те, що померла являється матір"ю позивача підтверджується копією свідоцтва про народження. За час свого життя померла заповіту не склала і тому, позивач є спадкоємцем першої черги за законом. Як встановлено в судовому засіданні позивач звертався до 2-ої Кременчуцької держаної нотаріальної контори для прийняття спадщини, але йому було відмовлено в зв'язку з тим, що квартира перебуває у спільній сумісній власності двох осіб, частки яких не визначені документально.

Враховуючи викладене та відповідно до ст. 370 ЦК України співвласники мають право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній сумісній власності та вважається, що частки кожного із співвласників  у  праві  спільної  сумісної  власності  є  рівними.

Керуючись   ст.   ст.    10,60,   79,88,   212,213,215     ЦПК  України,   ст. 370  ЦК  України,   суд,   -

2

ВИРІШИВ:

Позов  ОСОБА_1  задовольнити.

Визнати, що ОСОБА_1 належить ½ частина квартири АДРЕСА_1 та померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 належить 1/2 частина  квартири  АДРЕСА_1.

На   рішення   суду      може   бути   подана   заява   про   апеляційне оскарження    до    Апеляційного    суду    Полтавської    області протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви  про  апеляційне  оскарження.

Суддя:                                                                                І.О.   Демиденко