Рішення №464061

Справа № 2-48/2007року

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

12   січня 2007 року                                                                   м. Хотин

Хотинський районний суд Чернівецької області в складі: головуючого судді -Ватаманюк Р.В. при секретарі - Скрипник СМ., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Хотині Чернівецької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про вселення в квартиру.

ВСТАНОВИВ:

В позивній заяві позивач просить вселити його в квартиру АДРЕСА_1, яка належить йому з відповідачами на праві спільної власності, згідно свідоцтва про право власності на житло від 28.02.1995 року, оскільки відповідачі, через неприязні відносини, які між ними склалися, не допускають його для проживання в даній квартирі.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 посилаючись на це ж, вимоги підтримав.

Відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 подали заперечення на позов, в якому вказали, що з позовом не згідні, просять не всиляти позивача, оскільки він постійно спричиняє конфлікти, зловживає спиртними напоями, шлюб відповідача ОСОБА_2 з позивачем розірвано, що унеможливлює спільне проживання, та користування квартирою. Крім того просять відкласти розгляд справи в зв'язку з наміром звернутися до суду для вирішення питання про розподіл квартири.

В судовому засіданні відповідачі позов посилаючись на наведене позов не визнали.

Судом дослідженні письмові докази: свідоцтво про право власності на житло від 28.02.1995 року видане виконкомом Хотинської міської ради, згідно якого квартира яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, належить на праві спільної власності ОСОБА_1 та членам його сім'ї - ОСОБА_2 та ОСОБА_3 (а.с. 4).

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до статті 47 Конституції України «Кожен має право на житло. Держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду.

Ніхто не може бути примусово позбавлений житла інакше як на підставі закону

за рішенням суду.

В ході судового розгляду цивільної справи не встановлено обставин, які б обмежували право позивача на проживання в зазначеній ним квартирі, співвласником якої він являється. Заборона відповідачів на проживання позивача в квартирі не відповідає закону.

Вимога відповідачів про відкладення розгляду справи, в зв'язку з їх наміром в судовому порядку вирішити питання про розподіл майна, є безпідставною, оскільки прийняття рішення про задоволення позову, не позбавляє їх права на звернення до суду з позов про розподіл майна, і не обмежує їх права, інших доказів, які б давали підстави суду відмовити в задоволенні заявленого позову відповідачами суду не надано.

За таких обставин позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст, 47 Конституції України, ст.ст, 209, 213-215 ЦПК України,

ВИРІШИВ :

Позов задоволити.

Вселити ОСОБА_1 в квартиру АДРЕСА_1.

Рішення  може  бути  оскаржене   у апеляційному порядку     до   Чернівецького апеляційного суду через Хотинський районний суд.

Заяву про апеляційне оскарження може бути подано протягом десяти днів, з дня оголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Хотинського районного суду Чернівецької області

Ватаманюк Р.В.