Рішення №464365

Справа № 2- 334 /2007р. Копія:

РІШЕННЯ ІМ'ЯМ УКРАЇНИ

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

15 січня 2007 року

в складі: головуючого    Куліченко М.В

при секретарі                  Мишко В.В.

розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Коростені цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Орга­ну опіки і піклування Коростенської міської Ради про дачу згоди на продаж квартири.-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з цим позовом і вказує, що з відповідачем по справі, яким є ОСОБА_2 мати позивача. ОСОБА_3 сестра, вона та її неповнолітня донька ОСОБА_4-1994 року проживають АДРЕСА_1 і кожен з них с співвласником 1/4 частки цього житла.

ОСОБА_5 с донькою позивача від першого шлюбу. В серпні 2001 року вона одружилась з ОСОБА_6. І тому дана сім»я бажає мати окреме житло. З цією метою їм слід продати квартиру, яку вони мають і придбати дві окремі.

Позивач по справі знайшла відповідний варіант придбання квартири, але не може продати частку своєї доньки, оскільки не маг згоди відділу опіки і піклування. Батько дитини позивача виїхав за кордон на заробітки, тому вона не може отримати його згоду на таке відчуження. Без згоди батька дівчинки, відділ піклування не дає заявниці згоди не таке відчуження.

При такому відчуженні частки доньки позивача права її при цьому не будуть порушені, бо вона буде забезпечена житлом разом з позивачем в іншій квартирі.

Оскільки позивачу необхідно отримати згоду батька, а він виїхав за кордон па заробітки, і добровільно такої згоди дати не може, тому позивач звернувся до суду і просив винести рішення про дачу згоди на продаж майна неповнолітньої.

В судовому засіданні позивач свої вимоги підтримала і просила задоволити з підстав, зазначених в позові.

Відповідачі по справі надали до суду заяви в яких зазначили, що проти задоволення позову не заперечують.

Представник зацікавленої особи в судове засідання не з»явився з невідомих для суду причин та не скористався своїм правом падати заперечення проти позову.

Вислухавши пояснення позивача та проаналізувавши їх в сукупності з матеріалами справи, суд приходить до наступного.

Судом встановлено, що між сторонами склались правовідносини, які врегульовані ст. 177 СК України. Вимоги позивача  підтверджені відповідними документами в т.ч. Рішення суду, з якого видно, що неповнолітня ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 залишена на вихованні матері, з договору про реєстацію права власності на нерухоме майно (а.с. 10 ) видно, що ¼ квартири АДРЕСА_1 належить ОСОБА_5 1/4 квартири АДРЕСА_1 належить ОСОБА_2, 1/4 квартири АДРЕСА_1 належить ОСОБА_3, 1/4 частка житла в даній квартирі належить позивачу.Судом також  встановлено, що неповнолітня ОСОБА_4 буде забезпечена житлом разом з своєю матір»ю і її житлові умови не будуть погіршені, внаслідок продажу квартири матір»ю.

Аргумент позивача, щодо його бажання придбати інше, більш комфортне житло для себе і доньки, заслуговують на увагу. За таких обставин, коли відповідач не надав переконливих доказів обгрунтованості своїх заперечень позову, вимоги позивача с об­грунтованими. При цьому, суд враховує ту обставину, що такий продаж не буде суперечити інтересам дитини, оскільки дитина забезпечена житлом в іншому житловому приміщенні, тому позбавленим прав на житло дитина не буде. Також аргументом с те, що мати дичини на виручені від продажу кошти, має намір придбати житлове приміщення для проживання, де дитина буде забезпечена житлом, посилаюшись на ці обставини на думку суду вони заслуговують на увагу.

Суд вважає, що позов обгрунтований і підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 213-218 ЦПК України, ст. 177 СК України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити.

Надати дозвіл ОСОБА_1 на продаж житлового приміщення АДРЕСА_1 частки якого належить її дочці ОСОБА_5- 1ІНФОРМАЦІЯ_1-без,згоди батька дитини ОСОБА_7 та дозволити їй укласти таку угоду в інтересах дитини.

Допустити негайне виконання рішення.

Сторони звільнити від сплати державного мита.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскар­ження, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Суддя: підпис: Копія вірно:суддя: