Рішення №464381

Справа № 2-759 2006

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

19 січня 2006 року, Оболонський районний суд м. Києва в складі:

головуючого - судді - Тищук М.Ф.;

при секретарі             -  Боярській Г.П.,                          

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю „Мартус", третя особа: ОСОБА_2, про відшкодування матеріальної і моральної шкоди, -

встановив:

Звернувшись до суду, позивач ОСОБА_1 просить суд стягнути з відповідача ТОВ „Мартус" на його користь, як відшкодування майнової шкоди - 3333,00 гривень, як відшкодування моральної шкоди - 5000 гривень, а також просить відшкодувати всі судові витрати.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує наступним.

06 червня 2006 року, на вул. Івашкевича в м. Києві, близько о 18.15 годині, сталася дорожньо-транспортна пригода між автомобілем марки „ІЖ-2715", державний реєстраційний номерний знак НОМЕР_1, яким належить ОСОБА_1, і автомобілем марки „ГАЗ-2705", державний реєстраційний номерний знак НОМЕР_2, яким керував працівник ТОВ „Марту" ОСОБА_2.

Винним в даній ДТП визнаний ОСОБА_2, про що працівниками ДАІ стосовно нього було складено протокол про адміністративне правопорушення, а постановою Оболонського районного суду м. Києва від 20 червня 2006 року на ОСОБА_2 було накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 34 гривень.

Під час даного ДТП було пошкоджено автомобіль „ІЖ-2715" і тим самим його власнику, тобто позивачу, заподіяна майнова шкода і) моральна.

Оскільки відповідач добровільно відшкодувати шкоду відмовляється, він вимушений звернутися до суду.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав.

Представник відповідача позов визнав лише в частині відшкодування майнової шкоди. Моральну шкоду і судові витрати не визнає.

З урахуванням такого погодження відповідача, позивач уточнив свої позовні вимоги і остаточно просить стягнути лише майнову шкоду.

Заслухавши пояснення осіб, що беруть участь у справі, дослідивши докази по справі, суд дійшов висновку, що даний позов підлягає задоволенню.

В судовому засіданні встановлено, що 06 червня 2006 року, на вул. Івашкевича в м. Києві, близько о 18.15 годині, сталася дорожньо-транспортна пригода між автомобілем марки „ІЖ-2715", державний реєстраційний номерний знак НОМЕР_1, яким належить ОСОБА_1, і автомобілем марки „ГАЗ-2705",'державний реєстраційний номерний знак НОМЕР_2, яким керував працівник ТОВ „Марту" ОСОБА_2.

Винним в даній ДТП визнаний ОСОБА_2, про що працівниками ДАІ стосовно нього було складено протокол про адміністративне правопорушення, а постановою Оболонського районного суду м. Києва від 20 червня 2006 року на ОСОБА_2 було накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 34 гривень.

В судовому засіданні встановлено, що в момент ДТП ОСОБА_2. був працівником відповідача і виконував свої службові обов'язки.

Згідно ст. 1172 ЦК України, юридична або; фізична особа відшкодовує шкоду, завдану їхнім працівником під час виконання ним своїх трудових (службових) обов'язків.

На підставі викладеного та ст. ст. 1166, 1167, 1172 ЦК України, керуючись ст. ст. 10,15,60,208,209,212,215 ЦПК України, суд-      

вирішив:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Мартус" на користь ОСОБА_1, як відшкодування матеріальної шкоди, 3333 (три тисячі триста тридцять три) гривень.

На дане рішення може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва на протязі двадцяти днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження може бути подана на протязі десяти днів з дня проголошення рішення.