Рішення №464392

Спр. 2-62/2007р.

ПОСТАНОВА іменем України

29 січня 2007 року Оболонський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді      Шевченко    Л.В.

при секретарі                        Бондаренко Н.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Київського міського військового комісаріату про визнання бездіяльності щодо перерахунку і виплати недоплаченої суми пенсії за минулий час протиправною та про зобов'язання провести перерахунок призначеної пенсії і виплату недоплаченої пенсії за минулий час,

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулась в суд з адміністративним позовом до відповідача про визнання бездіяльності щодо перерахунку і виплати недоплаченої суми пенсії за минулий час протиправною та про зобов'язання провести перерахунок призначеної пенсії і виплату недоплаченої пенсії за минулий час.

В обґрунтування позову зазначала, що з 01 лютого 1993 року їй була призначена пенсія в зв'язку з втратою годувальника - чоловіка, підполковника у відставці ОСОБА_2, який прослужив у Збройних Силах 29 років. Наказом Головнокомандуючого військами протиповітряної оборони НОМЕР_1 від 04.09.1984 року ОСОБА_2, її чоловік, звільнений в запас по ст. 60 п. б (за станом здоров'я), а 16.11.1984 року чоловіку було призначено пенсію згідно з Законом "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців" (а.с. 14, 15).

Військовий комісаріат не виконував своєчасно вимоги ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців...", не проводив перерахунок пенсії виходячи із розміру грошового забезпечення відповідної категорії військовослужбовців їй, як особі, що втратила годувальника.

З розрахунку пенсії, що вона отримала у військоматі, вона зрозуміла, що їй не зроблено перерахунку пенсії у зв'язку з підвищенням розміру грошового забезпечення військовослужбовцям за останні роки, а саме з 1999 року, тому і звернулась в суд з даним позовом.

Вона вважає, що має право на перерахунок своєї пенсії за минулий час, а саме з 1999 р.

В судовому засіданні позивачка та її представник позов підтримали і просять його задовольнити.

Відповідач у судове засідання своїх представників не направив, про день, час та місце розгляду справи повідомлявся своєчасно, справу просить слухати у його відсутності, позов не визнає.

З врахуванням положень ч. 4 ст. 128 КАС України суд вважає можливим розглядати дану справу на підставі наявних у ній доказів у відсутності представника відповідача.

Вислухавши пояснення позивачки, її представника, дослідивши матеріали справи та представлені позивачкою докази суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно з дослідженим в судовому засіданні витягом з наказу Головнокомандуючого військами протиповітряної оборони НОМЕР_1 від 04.09.1984 року ОСОБА_2, чоловік позивачки, звільнений в запас по ст. 60 п. б (за станом здоров'я) (а.с. 16).

Як вбачається з наданих розрахунків пенсія позивачці була нарахована з 01 лютого 1993 року у зв'язку з втратою годувальника та перераховувалась в подальшому (а.с. 11, 12, 13). В даний час вона отримує пенсію в сумі 786 грн.

У судовому засіданні позивачка визнала, що її пенсія перераховувалась з врахуванням Указів Президента України за 2002 та 2003 роки, згідно рішення військового місцевого суду Київського гарнізону від 03 березня 2005 року, однак вона вважає що перерахунок був проведений не в повному обсязі (а.с. 20-21).

З листа відповідача від 03.01.2006 року вбачається, що позивачці ОСОБА_1 пенсія в даний час перерахована з врахуванням всіх змін в пенсійне забезпечення військовослужбовців (а.с. 9).

Відповідно до п.8 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15.04.2005 року за № 4 "Про окремі питання застосування судами України законодавства про пенсійне забезпечення військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби), осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб", законодавством, яке діяло до 1 січня 2005 року, не передбачено можливості перерахунку раніше призначених пенсій у зв'язку із запровадженням після звільнення військовослужбовців та осіб, котрі мають право на пенсію згідно з Законом № 2262-ХП, нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, яких вони не отримали під час служб, а також премій. Закон № 1769-1, який набув чинності з 1 січня 2005 року, не має зворотної сили, тому вимоги щодо перерахунку пенсій з урахуванням запроваджених після звільнення зі служби нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій за минулий час, тобто до 1 січня 2005 року, задоволенню не підлягають.

Беручи до уваги встановлені судом факти і відповідні їм правовідносини, оцінюючи надані позивачкою докази, суд вважає позовні вимоги ОСОБА_1 не обґрунтованими і такими, що не підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9, 11, 128, 159, 161-163, 186 КАС України, Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб", Законом України від 15 червня 2004 року № 1769-1 "Про внесення змін до ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення", Постановою Пленуму Верховного Суду України від 15.04.2005 року № 4 "Про окремі питання застосування судами України законодавства про пенсійне забезпечення військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби), осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб", суд,

ПОСТАНОВИВ:

В позові ОСОБА_1 до Київського міського військового комісаріату про визнання бездіяльності щодо перерахунку і виплати недоплаченої суми пенсії за минулий час протиправною та про зобов'язання провести перерахунок призначеної пенсії і виплату недоплаченої пенсії за минулий час відмовити.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк встановлений статтею 186 КАС України, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Апеляційному суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва.