Рішення №464396

№ 4-57

ПОСТАНОВА

22 січня 2007 року                                                                                                           м. Київ

Оболонський районний суд м. Києва у складі

головуючого - судді Тютюн Т.М.,

при секретарі  Ликовій В.Б.,

за участю прокурора Александрової Т.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві подання слідчого СВ Оболонського РУ ГУ МВС України в м. Києві Васяновича В.І., погоджене з першим заступником прокурора Оболонського району м. Києва, про обрання обвинуваченому ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, судимому: 1) вироком Шевченківського районного суду м. Києва від 12.08.2003 року за ч.2 ст.185 КК України на 2 роки позбавлення волі; 2) вироком Оболонського районного суду м. Києва від 12.04.2005 року за ч.2 ст.185 КК України на 1 рік позбавлення волі, запобіжного заходу у вигляді взяття під варту,

установив:

Постановою слідчого СВ Оболонського РУ ГУ МВС України в м. Києві від 19.01.2007 року порушено кримінальну справу № 05-11937 щодо ОСОБА_1 за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.190 КК України.

19.01.2007 року ОСОБА_1 затримано в порядку ст. 115 КПК України.

Постановою слідчого СВ Оболонського РУ ГУ МВС України в м. Києві від 19.01.2007 року ОСОБА_1 притягнуто як обвинуваченого і йому пред'явлено обвинувачення в тому, що він 11.12.2006 року о 14 годині 30 хвилин, знаходячись біля будинкуАДРЕСА_1, шляхом зловживання довірою повторно заволодів мобільним телефоном «Samsung SGH-E770» вартістю 1950 гривень, належним ОСОБА_2.

У поданні слідчий порушує питання обрання обвинуваченому запобіжного заходу у вигляді взяття під варту, посилаючись на те, що ОСОБА_1 обвинувачується у вчиненні злочину середньої тяжкості, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до 3 років, раніше судимий, а тому, знаходячись на волі, може ухилитися від слідства та суду, продовжити злочинну діяльність.

Вивчивши матеріали кримінальної справи, заслухавши обвинуваченого, який просив обрати йому запобіжний захід, не пов'язаний з триманням під вартою, слідчого та думку прокурора про необхідність задоволення подання, суд приходить до наступного висновку.

Наведені в поданні обставини свідчать про наявність достатніх підстав вважати, що обвинувачений, перебуваючи на волі, може ухилитися від слідства і суду, продовжувати злочинну діяльність, оскільки ОСОБА_1 має дві незняті і непогашені судимості за вчинення злочинів проти власності, знову обвинувачується у вчиненні умисного корисливого злочину середньої тяжкості, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до 3 років, не працює, не має повноцінної сім'ї. Тому суд вважає, що інший вид запобіжного заходу не забезпечить належної поведінки обвинуваченого та його явки до органів слідства та суду.

Враховуючи викладене, керуючись ст.29 Конституції України, ст.ст. 148-150, 155, 165   КПК України,

суд

постановив

Подання слідчого СВ Оболонського РУ ГУ МВС України в м. Києві задовольнити.

Обрати обвинуваченому ОСОБА_1, запобіжний захід у вигляді взяття під варту і утримувати його в Київському СІЗО № 13 Державного департаменту України з питань виконання покарань.

Контроль за виконанням постанови покласти на прокурора Оболонського району м. Києва.

На постанову може бути подана апеляція до Апеляційного суду м. Києва протягом 3 діб з дня її винесення.