Рішення №464418

Справа №2-47/2007 p.

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 січня 2007 року                                         Богуславський районний суд

Київської області в складі:

головуючого судді:                 Тітова М.Б.

при секретарі                          Ведмеденко І.В.

з участю представника

позивача                                 ОСОБА_1

представника відповідача   Муравйова В. О.

розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду в М.Богуславі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Москаленківської сільської ради Богуславського району Київської області про визнання права власності на спадкове нерухоме майно, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка ОСОБА_1, звернувшись до суду з даним позовом до Москаленківської сільської ради Богуславського району, просить суд визнати за нею право власності на житловий будинок АДРЕСА_1, посилаючись на те, що вона з 30 липня 1976 року знаходилась у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2 і під час шлюбу з ним в 1973 році за кошти сімейного бюджету вони побудували вказаний будинок, в якому вона проживає і по даний час. Також були побудовані господарські споруди: прибудова-гараж, сарай з прибудовою, сарай, літня кухня з прибудовою, сарай з прибудовою, убиральня, колодязь, огорожа.

ІНФОРМАЦІЯ_1 її чоловік ОСОБА_2 помер, що стверджується свідоцтвом про його смерть.

Вона є спадкоємцем за законом на майно належне її покійному чоловіку відповідно до ст.1261 ЦК України, їх син ОСОБА_3 відмовився від належної йому частки в спадковому майні, про що є його заява посвідчена секретарем Москаленківської сільської ради.

Після смерті чоловіка вона залишилась проживати в будинку, але коли звернулась до Богуславської районної державної нотаріальної контори із заявою про оформлення спадщини, щоб отримати документи про право власності, то їй було відмовлено з тих підстав, що відсутній факт належності померлому правовстановлюючого документу. Так як вона позбавлена можливості в адміністративному порядку встановити за собою право власності на будинок, то просить постановити судове рішення про її право на вищевказане нерухоме майно.

В судовому засіданні позивачка позов підтримала обґрунтувавши його вищенаведеними обставинами.

Представник відповідача Муравйов В.О. позов визнав та просив його задовольнити.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Із доданих до позовної заяви доказів вбачається, що позивачка ОСОБА_1 перебувала у шлюбі із ОСОБА_2, зареєстрованому 30 липня 1976 року Москаленківською сільською радою Богуславського району, що підтверджується копією свідоцтва про укладення шлюбу.

Із копії свідоцтва про смерть вбачається, що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

Спадкодавець ОСОБА_2  до дня смерті проживав в житловому будинку АДРЕСА_1 та був головою двору, що підтверджується довідкою виконкому Москаленківської сільської ради НОМЕР_1

Будинок із господарськими спорудами розташований на земельній ділянці розміром 0,55 га. Зазначено також в довідці, що позивачка ОСОБА_1 являється спадкоємцем за законом на майно померлого ОСОБА_2

За даними технічного паспорта на житловий будинок АДРЕСА_1 у господарстві спадкодавця знаходяться житловий будинок площею 62,8 кв.м,, прибудова-гараж, сарай з прибудовою, сарай, літня кухня з прибудовою, сарай з прибудовою, убиральня, колодязь, огорожа, загальна інвентаризаційна вартість яких становить 45777 грн.

Відповідно до ст. 60 СК України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружиш та чоловікові на праві спільної сумісної власності. Частки подружжя у спільному сумісному майні є рівними у відповідності до ч. 1 ст. 70 СК України.

Тому позивачка має право власності на половину житлового будинку АДРЕСА_1, як один з подружжя. На другу половину будинку вона набуває право власності у відповідності до ст. 1261 ЦК України як спадкоємець за законом після смерті ОСОБА_2

Спадкоємець за законом ОСОБА_3 відмовився від належної йому частки в спадковому майні, про що є його заява посвідчена секретарем Москаленківської сільської ради 14 грудня 2006 року.

Таким чином, визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

З урахуванням вищевикладеного та керуючись ст.ст. 130 ч.4, 174 ч.4 ЦПК України, ст. 60, 70 СК України, ст. 1261 ЦК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, право власності на на житловий будинок загальною площею 62,8 кв.м, інвентаризаційною вартістю 18470 грн., прибудову-гараж площею 18,8 кв.м, інвентаризаційною вартістю 5160 грн., сарай з прибудовою площею 36,2 кв.м. інвентаризаційною вартістю 1970 грн., сарай площею 10,2 кв.м, інвентаризаційною вартістю 1547 грн., літню кухню з прибудовою площею 47,9 кв.м, інвентаризаційною вартістю 14156 грн., сарай з прибудовою площею 19,5 кв.м, інвентаризаційною вартістю 1416 грн., убиральню площею 1,6 кв.м, інвентаризаційною вартістю 211 грн., колодязь інвентаризаційною вартістю 1133 грн., огорожу інвентаризаційною вартістю 1714 грн., що розташовані АДРЕСА_1.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Київської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Головуючий: суддя

(підпис)